kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 z Turbo i Fast ATA - Pomoc w instalacji systemu
Witam

Chciałem prosić Was o pomoc - wiem, że takie tematy się przewijały, ale ja naprawdę nie mogę sobie poradzić - to zbyt skomplikowane dla mnie.

Dawno dawno temu za dzieciaka byłem użytkownikiem Amigi 500 z 1Mb Ram. W II połowie lat '90 zagościł pecet. Potem szkoła średnia, pierwsza praca - wzięło mnie na nostalgię. Gdy Amigi były jeszcze w miarę tanie kupiłem fajny zestaw. Jeden z byłych już użytkowników tego forum postawił mi fajny "oldschoolowy" system 3.1. Moja Amiga to:
- Amiga 1200 ROM 3.1 Cloanto
- Apollo 1240/33Mhz
- Fast ATA
Z dziedziny Amigi nie mam kompletnie wiedzy - mam ten zestaw i się go trzymam - wiem, że w pełni wystarczy mi do tego co chcę, czyli: STARE GIERKI NA AMIGĘ I DEMA

Odnośnie systemu jestem typowym laikiem - nie mam kompletnie wiedzy, nie poradzę sobie z wgraniem biblioteki do 68040, jak również nie poradzę sobie z FastAta.

Kiedyś jeden z użytkowników tego forum postawił mi fajny system 3.1 - niestety HDD gdzieś przepadł :(

Zbliżają się święta - chciałem je spędzić z Amigą, pograć przez całą noc w stare gry, dzielić się wrażeniami.

Mam wobec tego pytanie:
1. Czy ktoś jest w stanie postawić mi system Amigowy taki skonfigurowany i zoptymalizowany pod Fast Atę i 68040 ?

2. Czy jak mam Fast ATĘ i Apollo które razem dobrze działają to czy dokupić adapter i kartę SD na system ?

Chciałbym święta spędzić przy Amidze - czy ktoś jest w stanie odpłatnie postawić mi oldschoolowy system z grami ADF, demami, programem ADF2DISK dla gier bez whdload ?

Jestem skłonny wysłać Amigę odpłatnie w celu instalacji systemu. Jestem z Krakowa.

Dziękuję

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 22:33:21 przez Z33K
[#2] Re: Amiga 1200 z Turbo i Fast ATA - Pomoc w instalacji systemu

@Z33K, post #1

A jaka jest wersja tego FastATA? Nie każda wersja pracuje poprawnie z akceleratorami - np. Mk.I nie chce działać. Mk.3 działa mi z Blizzardem 030 i powinno działać z szybszymi. Nowsze też.
[#3] Re: Amiga 1200 z Turbo i Fast ATA - Pomoc w instalacji systemu

@perinoid, post #2

Jest to FAST ATA 1200 Gold (mam fabryczny karton do niej). To Wszystko działało OK - karta turbo z Apollo działała prawidłowo. Cały komputer działał prawidłowo, miałem fajny system oldschollowy 3.1 spolszczony. Do tego pełno gier na WhdLoad - nawet miałem wykupiony klucz (chyba 40zł kosztował paręnaście lat temu). Problem jest taki, że jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o system - zatrzymałem się na A500, a potem ogarnęła mnie nostalgia i kupiłem rozbudowaną A1200 (coś około 2006 roku) i ma mi służyć do tego co moja Amiga z dzieciństwa - czyli gry (teraz WhdLoad) oraz nagrywanie obrazów ADF programem ADF2Disk i granie w gry bez WhdLoad. Póki co odezwało się parę osób na PRIV. Jestem pozytywnie zaskoczony. Zaraz będę odpisywał.
[#4] Re: Amiga 1200 z Turbo i Fast ATA - Pomoc w instalacji systemu

@Z33K, post #3

FastATA MK I - nie działa z ACA1233n, ale z Blizzardem 1230 już tak...
FastATA MK V - działa z ACA1233n...

Starsze są kapryśne te dodatki... Wytnij z StartupSequence odpalanie ATA3.device...
Odpal system z wpiętym FastATA... sprawdz czy działa ok... ręcznie uruchom z ATA3.device (znajdziesz w C) i sprawdz... Jeśli system w połowie zawiśnie... nie da się zamykać i otwierać okien... winna bedzie niekompatybilność FastATA z kartą i tego nie przeskoczysz...

Ponoć istnieje opcja płatnej aktualizacji MK I/II do wersji MK III... Ale, czy ta będzie działać poprawnie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem