kategoria: A1200
[#1] Schemat zasilania Infinitiv
Witam. Wpadła mi w ręce w super stanie obudowa Infinitiv. To obudowa z ostatniej wersji z wzmocnienia. Zasilacz At nie daje rady ,amigab+Apollo 060. Problem polega na tym że ma trochę inne złącza niż standardowy AT. Tzn jedno długie które jest wpięte w interfejs obudowy. Dysponuje ktoś może schematem zasilania Infinitiv. Może ma ktoś podpięty zasilacz ATX.
[#2] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kali80, post #1

Ja mam zasilacz ATX. Wylutowane gniazdo zasilania z płyty i wlutowane w to miejsce przewody z zasilacza. Pierwsze co zrobiłem to olałem cały układ doprowadzający zasilanie w tej obudowie. Połowa mocy ginie na tej "wtyczce" połączeniowej z tyłu.
Zasilacz AT jeśli jest sprawny to dla niego takie obciążenie pt. A1200 + Apollo to jest pierdnięcie. Sprawdź połączenia, zwłaszcza to o którym napisałem wyżej. Tlenki, siarczki i porozginane konektory w gnieździe zasilania i cała para idzie w gwizdek.
Schematu to Ty nie znajdziesz do tego, jeśli Ci zależy to weź multimetr, ustaw na biper i sprawdź sobie poszczególne linie.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 16:23:49 przez Kilos
[#3] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kilos, post #2

No zasilacz daje napięcia w tolerancji. Czyli ten spadek to przez to dziwne złącze. A czy do interfejsu klawiatury muszę podać napięcie czy to da radę bez ?
[#4] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kali80, post #3

Mam gdzieś na strychu ten interfejs od klawiatury. Zdj. Mogę zrobić ale czy to pomoże.
[#5] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kali80, post #3

Interface jak i klawiatura zasilane są z płyty przez taśmę, także nie musisz.
[#6] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kali80, post #1

Ja zrobiłem tak


[#7] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kali80, post #3

Interfejs klawiatury dodawany do Infinitiv należy wrzucić do najbliższego kosza na elektrośmieci. To nigdy dobrze nie działało.
[#8] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@hrw, post #7

Witam.
Też przerabiałem temat spadku napięć w Infinitiv po zmianie Blizzarda VI na PPC+BV.
Wywaliłem ten Intelowski interface klawiatury PC (PS/2) na rzecz klawiatury od A2000.
Zasilanie zrobiłem tak jak Dorian3d. I dziwne zwiechy się skończyły.
Pozdrawiam.
[#9] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@hrw, post #7

Interfejs klawiatury dodawany do Infinitiv należy wrzucić do najbliższego kosza na elektrośmieci. To nigdy dobrze nie działało.

Czy Ci którym działa dobrze mogą go sobie zostawić?
Bardzo prosimy.
[#10] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kilos, post #9

Żadne dobrze nie działało między innymi dlatego, ze nie rozróżnianlo wcisnietych dwóch klawiszy na raz i w AB3D się gowniano grało....
[#11] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Shredder, post #10

Nie gram w gry... poza tym nigdy nie używałem klawiatury A1200 w tej obudowie Infinitiv, a to tam jest problem. Wystarczy podłączyć do budy dowolną klawiaturę PS/2 i niema problemu.
[#12] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kilos, post #11

Właśnie nie.
Podłączenie dowolnej klawiatury ps/2 nie rozwiązuje problemu.
Winny jest interface klawiatury w obudowie Infinitiv.
[#13] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Norbert, post #12

Nie będę się upierał, bo nie mam tego pod ręką i od 2 lat nie wyciągałem tej budy z szafy. Może faktycznie coś mi się pomerdało... przy najbliższej okazji na pewno sprawdzę jak to wygląda.
[#14] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kilos, post #13

Nie wyciagaj. szeroki uśmiech
Sprawdzone.
Za to prosty interface na PIC16F84 daje radę z obsługą dwóch klawiszy.
[#15] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Shredder, post #10

Czyli teoretycznie reset z klawiatury nie ma prawa działać?
[#16] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kali80, post #15

Akurat reset działa
[#17] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Norbert, post #16

To ciekawe bo to jakby nie patrzeć kombinacja trzech kalwiszy. Podłączyłem oryginalna klawiaturę i wszytko ok. Narazie nie zauważyłem niczego dziwnego. Oglądałem elektronikę z pierwszej wersji obudowy i jest trochę inna od tej która posiadam.
[#18] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kali80, post #17

Wszystko działa poprawnie do momentu gdy będzie chciał używać dwóch klawiszy kierunków jednocześnie.
Wtedy wyjdzie ta mała "wada"
[#19] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Norbert, post #18

Sprawdzę. Czyli sam interfejs kalwy jest ok.. ?
[#20] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kali80, post #19

To co w klawiaturze jest OK. Natomiast płytka w obudowie komputera jest cholernie daleko od OK.
[#21] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kali80, post #19

To co w klawiaturze jest OK. Natomiast płytka w obudowie komputera jest cholernie daleko od OK.
[#22] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@ede, post #21

A macie jakiś sprawdzony interfejs na ps2. Bo mam oryginalną obudowę na klawiaturę od Infinitiv i chciał bym wykorzystać
[#23] Re: Schemat zasilania Infinitiv

@Kali80, post #22

MMKeyboard z Aminetu
Dodatkowe oprogramowanie tylko zwiększa możliwości interface
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem