kategoria: A1200
[#1] Amiga i stos TCP/IP
Taki temat - jaki TCP/IP do Amigi? Ostatnio w A600 korzystałem z MiamiDX, teraz zastanawiam się, czy nie spróbować czegoś innego. Myślałem nad Roadshow, ale zastanawia mnie też EasyNet Pro (ze względu na przejrzystość konfiguracji - przynajmniej tak to wygląda na stronie). Polecicie coś konkretnego? Chodzi mi głównie o stabilność i produkt, który jest rozwijany (jeśli jakikolwiek jest) .
Modem WiFi na PCMCIA, jeśli ma to znaczenie, sieć głównie do FTP.
A1200/030@55Mhz, 128 MB.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 09:17:52 przez Drakon
[#2] Re: Amiga i stos TCP/IP

@Drakon, post #1

U mnie Roadshow i akurat sieciówka kablowa 10MBit, 1200 i B1230IV@50MHz +SCSI 160MB FAST, idzie aż miło. Z ftp potrafi pojechać nawet 300-350kB/s.

Konfiguracja Roadshow to bajka (jak dla mnie). Kopiujesz w sumie 2 pliki i ustawiasz device swojej karty w jednym z nich.
[#3] Re: Amiga i stos TCP/IP

@Drakon, post #1

kazdy jest banalny w konfiguracji, aczkolwiek miamidx moze z nich wszystkich byc najtrudniejszy (za to dajacy najwieksze mozliwosci). aktualnie i tak wszystko sie juz sprowadza do ustawienia tylko odpowiedniego device...

roadshow chyba najszybszy i najlzejszy
amitcp tez calkiem fajny, prosty i lekki

ja uzywam wszystkich trzech :)
[#4] Re: Amiga i stos TCP/IP

@juen, post #3

A w MIAMI nie działa DHCP :) o tyle!
[#5] Re: Amiga i stos TCP/IP

@MariuszK, post #4

Eeee w MiamiDX DHCP działa, nie działa(ło) w AmiTCP/Genesis, ale i na to jest już lekarstwo.
[#6] Re: Amiga i stos TCP/IP

@Kilos, post #5

w kazdym z 3ch dziala DHCP :)
miamidx, roadshow, amitcp

jak juz cos wybierac to roadshow
[#7] Re: Amiga i stos TCP/IP

@Kilos, post #5

No to mi nigdy nie działało... może moja konfiguracja DHCP na mikrotiku jest jakaś nietypowa. Meh przeżyje bez tego - i tak przesiadłem się na Roadshow, a tam działa od strzała.
[#8] Re: Amiga i stos TCP/IP

@MariuszK, post #7

Bardzo dziękuję koledzy za wypowiedzi - idę do sklepu po Roadshow. :)
[#9] Re: Amiga i stos TCP/IP

@MariuszK, post #7

ja nie uzywam dhcp, za to mam polaczenie z netem o 2-3sek szybsze ;)
[#10] Re: Amiga i stos TCP/IP

@Drakon, post #8

Będzie Pan zadowolony. ;)
Weź sobie z aminetu "Rodie". Takie GUI do Roadshow, przydatne na początek żeby nie trzeba było klepać w CLI żeby się czegoś dowiedzieć.
BTW w moich testach Genesis jest minimalnie szybszy od Roadshow choć na stałe używam tego drugiego. Różnice są minimalne, na zasadzie Genesis ~1.9MB/s - Roadshow ~1.8MB/s.
[#11] Re: Amiga i stos TCP/IP

@Kilos, post #10

Ło kurtka, nie wiedziałem że coś takiego nawet jest...
Link poniżej i poprawna nazwa :P ROADIE
[#12] Re: Amiga i stos TCP/IP

@Drakon, post #1

Tylko Roadshow się liczy jeśli chodzi o stosy TCP/IP.
Miami i MiamiDX są w porządku, niestety są sporo wolniejsze od Roadshow i AmiTCP.

EasyNet i Genesis to nic innego jak tylko graficzne nakładki na AmiTCP.
Niestety, ani w EasyNet, ani w Genesis nie działa DHCP po instalacji (są jakieś dodatki na Aminecie, żeby to DHCP działało, ale trochę jest z tym kombinacji). Chyba swego czasu Pekdar napisał dość dobry tutorial jak to połączyć.

Roadshow, moim zdaniem jest bezsprzecznie najlepszym i najlżejszym stosem TCP/IP jeśli chodzi o Amigi 68k.

Bardzo dobry tutorial Roadshow.
[#13] Re: Amiga i stos TCP/IP

@Sir_Lucas, post #12

Mnie na Miami pod Coffinem działa DHCP na karcie LAN pod Vampire 2.
[#14] Re: Amiga i stos TCP/IP

@Sir_Lucas, post #12

Dzięki! Dzisiaj zakupiłem.
[#15] Re: Amiga i stos TCP/IP

@pong777, post #13

U mnie DHCP działa zarówno w Miami jak i w MiamiDX na wszystkich "usieciowionych" Amigach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem