kategorie: CD32, Sprzęt
[#1] Terrible Fire CD32 USB Riser
Kolejny projekt Terrible Fire. Sprzęt zaprojektowany przez Terrible Fire, ja staram się pisać firmware pod CPLD i STM32. Stephen jest mentorem projektu.


Specyfikacja:
1. Buforowany wyjście wideo.
2. Obsługa USB HID ( 2 porty)
- klawiatura
- myszka
- kombo myszka+klawiatura
- joystick 3 przyciski
- kontrolera CD32
3. RTC - emulacja M6242

Odlegle plany jeśli znajdę czas.
- port FlashFloppy
- Karta dźwiękowa
[#2] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@makaron, post #1

Hmm jak tak dobrze dogadujesz się z TF to może podpytał byś się o TF360 - miał już projekt skończony chyba w 99% - z tego co kojarzę to brakowało tylko współpracy z napędem CD32 - ale to było do ogarnięcia softowo.
Z chęcią bym się na TF360 skusił / zapisał - i myślę że nie tylko ja.

Co do projektu Risera śledzę go uważnie :), trzymam kciuki i jak by potrzebny był ktoś w Polsce do testów - polecam się :) ( naturalnie koszty wytworzenia / przesyłki Risera z chęcią poniosę ).
[#3] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@makaron, post #1

ja staram się pisać firmware pod CPLD i STM32

Gruby szacun mam ja

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 23:39:47 przez waldiamiga
[#4] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@makaron, post #1

Interesujące OK
[#5] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@makaron, post #1

jak będzie widzieć mysz usb i klawiaturę usb w wersji bezprzewodowej to będzie hit 2021 :)
[#6] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@makaron, post #1

Fajnie a przenoszenia danych usb ?
[#7] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@Dorian3d, post #6

Ale na co i z czego chcesz przenieść dane skoro to coś nie ma ani sterownika dysku ani dyskietki, ani pamięci.
[#8] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@michal_zukowski, post #7

No ja np za pomocą tego risera przesłałbym dane z pendrive po przez TF328 bądź TF330 na kartę CF/SD :)
[#9] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@RokiS, post #8

Nie planuje bezpośredniego transferu danych, jedynie port FlashFloppy.
Jak ktoś ma pomysł jak napisać komunikacje i drivery pod Amigę do obsługi to dajcie znać.

No i ten Riser jest testowany pod TF330 (tam można dodać moduł WIFI)
[#10] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@mkdevil666, post #5

Bezprzewodowa klawiatura i myszka tak pod warunkiem, że nie jest to kombo po Bluetooth, tylko "natywny" USB HID.

Klawiatura i myszka będzie musiała być na tzw combo, bo brakuje portów USB.
To nie będzie obsługiwało hubów. Czyli będą tylko 2 porty, jeden na myszka+klawiatura, drugi na pada. Po odłączeniu klawiatury można podłączyć joystick nr 2.
[#11] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@makaron, post #1

Właśnie zrobiłem release projektu.
Specyfikacja i licencja produktu: https://www.exxoshost.co.uk/forum/viewtopic.php?f=103&t=3805
Jak zbudować riser : https://www.exxoshost.co.uk/forum/viewtopic.php?f=103&t=3808 - (jeszcze nie kompletny przewodnik budowy)
[#12] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@makaron, post #1

I jak tam projekt? Reset działa tyle czasu ile trzyma się kombinacje klawiszy, czy nie udało się zaimplementować? Działają więcej niż dwa klawisze na raz?
[#13] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@t-bone, post #12

Klawisze działaja jak powinny. Ile raport usb hid wysle tyle riser odczyta doda do bufora fifo i odczyta jak Timer 4 jest ustawiony, chyba na 30ms odstepami pomiedzy kolejnym wyslaniem.
Reset dziala jak był zaplanowany nie pamietam szczegółów - kod jest dostepny na moim github można sprawdzić.
Chyba 600ms i odpuszcza, jak raport odczyta go jeszcze raz to wrzuca kolejne 600ms i tak w kolo.

Przejrzyj moj verilog do tego projektu przydał by mi sie code review.

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 23:41:12 przez makaron
[#14] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@makaron, post #13

Posiadam taki reiser i podpiąłem do niego pady z A500 Mini tgz. The Gamepad. Pady się bardzo fajnie komponują z komputerem, jednak inaczej są zmapowane przyciski niż na oryginalnym padzie.
Czy da się mapowania przycisków jakoś skonfigurować? Udało się komuś odpalić taką konfigurację?
[#15] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@jargo, post #14

Gdzie można kupić taki riser?
[#16] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@moulder, post #15

Ja mój, o ile dobrze pamiętam, kupiłem od kolegi z forum @MarekG1.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2023 00:34:18 przez jargo
1
[#17] Re: Terrible Fire CD32 USB Riser

@moulder, post #15

Popytaj na Amibay. Jest tego pełno.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem