kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 problem z zasilaczem raz jeszcze
Witam. W mojej Amidze 2000 zapragnąłem wymienić profilaktycznie kondensatory w zasilaczu. Po wymianie napięcia 5,12 v i 12,8 volta. Ale pojawił się problem którego wydaje mi się wcześniej nie miałem. Jeśli po wyłączeniu zasilanie odczekamy chwilę (około 1 minuty) to zasilacz startuje, natomiast jeśli wyłączę Amigę i załączę np po 5 sekundach zasilacz nie startuje. Za to jeśli go wyłączę wtedy na sekundę mignie dioda Power i ruszy wentylator na tą sekundę. Gdzie dokładnie szukać usterki ? Zaznaczam że sprawdziłem na innym zasilaczu i nie ma tego problemu. Zasilacz chciałbym naprawić nie przerabiać na ATXa. A tak przy okazji, może ktoś dysponuje schematem tego zasilacza ?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 21:18:15 przez Vader_CH
[#2] Re: Amiga 2000 problem z zasilaczem raz jeszcze

@Vader_CH, post #1

Kolejna dzisiaj informacja i zepsuciu Amigi metodą wymiany kondensatorów. To jest zmora, niczym tatuaże. Tak jak nie idzie już prawie znaleźć nieoszpeconej dziewczyny, tak niedługo nie będzie można znaleźć nieporytej Amigi...
[#3] Re: Amiga 2000 problem z zasilaczem raz jeszcze

@Daclaw, post #2

Co najwyżej uszkodzony zasilacz Jeśli kolega posiada wiedzę jak pomóc to proszę o komentarz na temat. Odpowiedz zabrzmiała jak rodem z forum „elektrody”. Akurat wymiana kondensatorów w starym zasilaczu jest jak najbardziej zasadna. Zrobiłem to zgodnie ze sztuką. Nie jest obcy mi miernik lutownica i oscyloskop. Akurat zasilaczy wiele nie naprawiałem gdyż zasilaczy zazwyczaj nie opłaca się naprawiać. A ten akurat chcę. Właśnie po to żeby jednej porytej Amigi było mniej. Tyle w temacie usprawiedliwiania się

I nadal proszę o wszelkie sugestie
[#4] Re: Amiga 2000 problem z zasilaczem raz jeszcze

@Vader_CH, post #3

Obejrzyj sobie na spokojnie płytę zasilacza. Czy nie zrobiłeś gdzieś babola ze spoiwa i przede wszystkim czy nie dałeś któregoś kondensatora odwrotnie, bo tak jakoś mi podchodzą te objawy... zdarza się nawet najlepszym.
[#5] Re: Amiga 2000 problem z zasilaczem raz jeszcze

@Daclaw, post #2


zepsuciu Amigi metodą wymiany kondensatorów

Każdy ma prawo zepsuć swoją Amigę przez brak wiedzy i umiejętności.
Co w tym złego?
[#6] Re: Amiga 2000 problem z zasilaczem raz jeszcze

@Daclaw, post #2

Dlatego właśnie należy uczulać i ostrzegać,
że wymiana kondensatorów to fachowa
robota. Nawet w A500, nie ma smd, ale
przelotkę bardzo łatwo wyrwać.
[#7] Re: Amiga 2000 problem z zasilaczem raz jeszcze

@stachu100, post #5

Ja w ochronie zabytków robię, to patrzę pod tym kątem...
[#8] Re: Amiga 2000 problem z zasilaczem raz jeszcze

@Kilos, post #4

Dodam jeszcze że zasilacz bez obciążenia startuje za każdym razem. Przyjrzę się mu jeszcze raz dzisiaj
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem