kategorie: A1200, A500, A600, Sprzęt
[#1] goex, taki bajer 💾
siedzi, pije i chrupki kupowałbym.

[#2] Re: goex, taki bajer 💾

@snajper, post #1

Jest kilka podobnych projektów
[#3] Re: goex, taki bajer 💾

@Norbert, post #2

gdzie?
[#4] Re: goex, taki bajer 💾

@snajper, post #3

Gotek nie robi tego samego ?
[#5] Re: goex, taki bajer 💾

@snajper, post #3

W internetach.
Jak bardzo potrzebujesz takiej informacji, to znajdziesz.
Jeden taki "klon" był nawet wspominany na naszym forum.
Polska produkcja.

#ingenic
Tak, ale te wersje są lepiej dopasowane dla Amig, jak i po kątem montażu i obsługi "przycisków"
[wyróżniony] [#6] Re: goex, taki bajer 💾

@snajper, post #1

Mam to razem z wyświetlaczem, bardzo fajny sprzęt.
[#7] Re: goex, taki bajer 💾

@snajper, post #1

No możesz. klik.
Co prawda backorder, ale możesz.
[#8] Re: goex, taki bajer 💾

@Norbert, post #5

Tak, ale te wersje są lepiej dopasowane dla Amig, jak i po kątem montażu i obsługi "przycisków"


Myślę, że akurat to uzależnione jest wyłącznie od wyboru rusztowania, a te dobiera się pod konkretny model Amigi. Czyli dokładnie tak samo jak w przypadku Goteka, który - przeniesiony na rusztowanie - po dziś dzień jest bardzo praktyczny. Ale faktycznie ten goex jest bardziej "slim", bo używa karty SD, podobnie jak oryginalny HxC. Z tego względu nie ma problemu z przeciskaniem gniazda USB przez wąską szczelinę przewidzianą dla stacji FDD.

Fajne urządzonko, ale gdyby ktoś optował za goexem do Amigi 500, spytałbym o kwestię odpowiedniego rusztowania, bo pamiętacie, że są dwie rewizje obudów do A500, A i B, B na pewno ma każda A500plus. W przypadku Goteka rusztowanie opracowane pod rev. A. nie pasuje do rev. B i jest rozczarowanie, bo trzeba brzydko rzeźbić (cofać PCB Goteka o kilka mm wgłąb obudowy). Być może tego problemu tu nie ma. No i jedyny mankament dla mnie to wyświetlacz LED wyprowadzony na obudowę.
[#9] Re: goex, taki bajer 💾

@Michciu, post #8

W zestawie miałem dwa komplety tulejek dystansowych. Nie wiem do którego komputera ta druga niepasująca do A1200, chyba do A600. Sprzedają też wersję do A500.
Żeby wpasować wyświetlacz do środka trzeba lekko wyciąć kawałek blach na której jest klawiatura ale za to przy przezroczystej obudowie nie trzeba wycinać otworu.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 19:45:27 przez Kefir_Union
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem