kategoria: A500
[#1] wrocław - pomoc
witam

czy któryś z kolegów z wrocławia by mi pozwolił podpiąć amigę 500 do swojego zasilacza ?

chyba mi padł zasilacz ( stary typ- dziwnie go czuć) nie wiem czy nie ucierpiała moja amiga 500

???

sprawdziłem piny zasilacz we wtryczce - jest +12v i jest +5v ale na środkowym bolcu ma być -12 a mi miernik pokazuje 1 - nie wiem czy to jest ok
sławek

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 13:41:10 przez slawomir21
[#2] Re: wrocław - pomoc

@slawomir21, post #1

Pisz PW do mnie :)
[#3] Re: wrocław - pomoc

@alt_, post #2

odpisałem
[#4] Re: wrocław - pomoc

@slawomir21, post #3

???
[#5] Re: wrocław - pomoc

@slawomir21, post #1

Amiga zadziała tylko na +5 i +12V
-12V jest potrzebne do dzwieku i portu szeregowego
[#6] Re: wrocław - pomoc

@Norbert, post #5

to jednak nie zasilacz....amiga power świeci,drive świeci a monitor świeci na żółto....coś padło
[#7] Re: wrocław - pomoc

@slawomir21, post #6

jeśli Amiga ma wsadzone jakieś rozszerzenie pod klapką - wyjmij i sprawdź, czy pomogło.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 18:06:29 przez snajper
[#8] Re: wrocław - pomoc

@slawomir21, post #6

Po RGB czy composite video mono jest ten żółty kolor?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 18:25:00 przez Norbert
[#9] Re: wrocław - pomoc

@Norbert, post #8

ta mała okrągła - chyba composite video
[#10] Re: wrocław - pomoc

@snajper, post #7

nie ma nic
[#11] Re: wrocław - pomoc

@slawomir21, post #10

żółty ekran to zazwyczaj problem z rozszerzeniem pod klapką, skoro Ty nie masz żadnego rozszerzenia to prawdopodobnie problemy na lini 5V, popatrz dokładnie na każdy kondensator na płycie czy nie wylał/spuchł/ułamał się, wgląda jednak na to że jakiś magik lutownicy będzie musiał zaglądnąć pod maskę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem