kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 turkus?
Dość nietypowa sytuacja.
Amiga 2000 z kontrolerem A. L. F. II SCSI
Gdy jest podłączony dysk Quantum(który się nie zgłasza - pod innym komputerem na lsscsi zwraca błąd blokady powietrznej, słynny "Airlock") to jestem w stanie np. uruchomić grę z dyskietki.
Obecnie odłączyłem dysk, żeby niepotrzebnie nie działał(próba zapobiegania ewentualnym uszkodzeniom dysku), a Amiga nie chce przejść do obraz z dyskietką ani na Kickstarcie 3.0 (gdzie dawno temu zgłaszał się dysk zamiast Kickstartu), ani na Kickstarcie 1.3, gdzie dysk się nie zgłaszał.
Nie chce też przejść do Early Startup/Boot Menu.

Dodatkowo pokazuje kolor jeśli się nie mylę turkusowy w międzyczasie. Którego nie ma tu: https://www.ppa.pl/sprzet/kolorki-2.html , a jest tu https://www.amigalove.com/viewtopic.php?f=6&t=324
i dotyczy chyba A1000 ("Turquoise (0x0CC) (A1000 only): RAM failure in the Kickstart WCS")

Myślę, że obecność dysku jest jakoś zapisana w pamięci kontrolera i jak na razie wgranie identycznych danych do SCSI2SD nic nie dało. Być może albo muszę stworzyć dysk w SCSI2SD, albo jakoś zmusić SCSI2SD do zwracania błędów.

Nie chcę eksperymentować z podłączonym dyskiem(bo liczę, że uda mi się kiedyś z niego zgrać dane), z oprogramowaniem. Z drugiej strony na nie podłączonym nie jestem w stanie wystartować z dyskietki oprogramowanie...

Być może znacie ustawienie zworek tego kontrolera? Albo jakąś kombinację klawiszy, czy cokolwiek, co pozwoli bootować z dyskietki(za wyjątkiem wyjęcia kontrolera z Amigi).
[#2] Re: Amiga 2000 turkus?

@pgru2, post #1

Poszukaj jakiejś dyskietki do tego kontrolera i sprawdź czy nie ma komend zmiany ustawień scsi w tym kontrolerze. Może ma jakąś swoją pamięć flash czy coś i brak jakiegoś sygnału wstrzymuje start Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 19:08:55 przez Rafał A-3000
[#3] Re: Amiga 2000 turkus?

@pgru2, post #1

Co prawda inna amiga (A4000) i inna karta (FastLaneZ3) ale efekt miałem identyczny, bez podłączonego jakiegokolwiek urządzenia amiga nie startowała, nie można było nawet wejść do bootmenu. Problemem okazał się brak terminacji magistrali na karcie (brakowało drabinek rezystorowych) a rozwiązaniem było podłączenie jakiegokolwiek terminatora, obojętnie czy do wewnętrznego, czy zewnętrznego portu.
[#4] Re: Amiga 2000 turkus?

@dolek, post #3

Hmm ale tutaj terminacja nie jest na dysku SCSI(jest wyjęty terminator), tylko chyba na napędzie CD-ROM, gdzie napęd CD-ROM został i nie jest odłączony.
[#5] Re: Amiga 2000 turkus?

@pgru2, post #1

Napisz do kolesia z amibay mial taki dzialajacy kontroler ...jest dosyc rzadki z 1989 r

link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem