kategoria: CD32
[#1] Własna składanka CD32
Po przeczytaniu wątku o własnej płycie na CDTV zamarzyło mi się zrobienie własnej składanki na CD32 (gołej) szeroki uśmiech

Po przejściu wszystkich nieznanych dla mnie wcześniej trudności dotyczących np. sposobu budowania obrazu tej płyty (dzięki AmiClassic za poradnik w wątku poświęconym CDTV) jestem na etapie doboru materiału szeroki uśmiech

Idea jest bardzo prosta, chciałbym żeby płyta bootowała się do workbencha, a w nim znajdowały się pakiet gier, dem i programów (głównie muzycznych) gotowych do odpalenia bezpośrednio z płyty.

Bootowalny worbkench poszedł, programy i moduły są, wszystko działa dobrze. Problemy natomiast są następujące:
- gry exe (np. z Toseca) - odpala się co dziesiąta
- dema exe (np. z kompilacji CDPD, Demo Collection, Scena PL) - podobnie
- whdload - tu głównie ze względu na ograniczenia pamięciowe wiadomo że jest trudno, no ale np. taki Defender of The Crown chodzi na A600 z 2 mb Chip, a tu się nie uruchamia
- część gier, które zainstalowałem na A600 po skopiowaniu działa bez problemu (np. On the Ball), część - jak The Manager - nie). To oczywiście rozumiem, choć w niektórych przypadkach jest zaskakujące - rozumiem, że np. nie działa Championship Manager, który po każdym meczu zapisuje dane na HDD/FDD, ale TheManager akurat chyba powinien pójść.

I trochę już jestem zmęczony odpalaniem co chwilę kolejnej kompilacji własnej płyty i wywalaniem niedziałających gier/dem ;)

Pytanie: czy ktoś może jest w stanie odesłać mnie/wskazać miejsce (w tym np. którąś z wypuszczonych płyt) gdzie znalazłbym listę kompatybilnych z CD32 dem/gier, które działałyby bezpośrednio z płyty?

I tak, wiem że są gotowe super składanki AmigaJay, to chyba taka sztuka dla sztuki szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 22:38:52 przez Splavinho

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 22:45:04 przez Splavinho
[#2] Re: Własna składanka CD32

@Splavinho, post #1

Część się nie uruchomi bo nie ma dość dużo właściwej pamięci, tzn chip lub fast, część dem nie ruszy bez procka minimum 030. Ale...

Część nie ruszy bo loader potrzebuje właściwych assignów do katalogu z tą grą na płycie. Taka gra/demo mogło wcześniej działać z twardego, dopisując sobie assign do katalogu z którego działa, ale uruchomione z innego miejsca nie znajduje potrzebnych plików.
Innym powodem może być to że w tym Workbenchu na płycie brakuje jakiś bibliotek lub innych łatek które masz np w A600 na twardym. I trzeba by je tam dograć aby ta produkcja działała z tej płyty.

Jest taki programik SnoopDOS, który pomaga ustalić przyczynę czemu coś się nie uruchamia. Trzeba go uruchomić przed interesującym nas programem i on sobie siedzi w tle i notuje wszelkie operacje na plikach. A potem można sobie przejrzeć jakich plików i gdzie szukał badany przez nas program podczas uruchamiania się. SnoopDOS pokazuje także w odpowiedniej kolumnie czy np próba dotarcia do jakiegoś pliku zakończyła sie sukcesem czy nie. To ci pozwoli ustalić jakich plików i w jakich katalogach potrzebuje dany program.

Wiem ze to żmudna robota, ale powodzenia. :)
[#3] Re: Własna składanka CD32

@ZbyniuR, post #2

Dzięki za odpowiedź :)

Fakt, dogram trochę bibliotek bo to pewnie może być przyczyna w części przypadków. Znalazłem też dwie płyty z demami, których wcześniej nie kojarzyłem:
- Golden Demos: The Amiga Demo Collection!
- Amiga CD-Sensation: Demos Are Forever
I tam jest trochę dem do uruchomienia bezpośrednio z płyty.

Zobaczę jak wygląda sytuacja z jednoplikówkami, ile z nich się uruchamia, a ile nie i wtedy zobaczę jak często potrzeba będzie SnoopDOS-a ;) A jeśli zbyt często, to pewnie odpuszczę i zrobię sobie płytkę z samymi modułami :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem