kategoria: A600
[#1] Amiga 600 rev2D błąd adresowania RAM
Cześć,

zmagam się z naprawą mojej A600, na Kickstarcie 37.350 wyświetla żółty ekran.
Zrobiłem recap, ale bez zmian.
Uruchomiłem Diagrom, połączyłem się portem szeregowym z PC i widzę że nie znaleziono pamięci.
Sprawdziłem wszystkie ścieżki wiodące do pamięci RAM (U16 i U17) i nie ma przerw.
Układy U16 i U17 zostały wylutowane i sprawdzone na karcie rozszerzeń - są sprawne (przynajmniej jeden).Po umieszczeniu chipów w rozszerzeniu Diagrom wykrywa 512 KB w pod adresem $00C00000 - $00C7FFFF.
Zrzut z diagromu:
link

Na płytę wlutowałem sprawne układy V53C16258HK35 - Diagrom wypluł taki oto log:
link

Czy macie sugestie co może być powodem błędnego adresowania pamięci na płycie?
Rozmawiałem z Johnem Hertellem (autor Diagromu) - wykluczył uszkodzenie układów CIA.

Proszę o sugestie co mogę jeszcze sprawdzić.



Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 06:45:03 przez marmazzaa

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 06:47:16 przez marmazzaa
[#2] Re: Amiga 600 rev2D błąd adresowania RAM

@marmazzaa, post #1

Ja tam widzę, że w tym pierwszym logu wykryto pamięć z obszaru w którym znajduje się CHIP pod klapką. Testy wyglądają jakby pamięć w ogóle nie odpowiadała, albo nie było RAS0. Sygnały kontroli RAM generuje AGNUS, sprawdź wszystkie RAS, CAS. Adres dekoduje Gayle, sprawdź, czy wg schematu wszystkie linie adresowe dochodzą do Gayle, czy jest połączenie _RAMEN między AGNUS i Gayle, czy bufory U21, U22 są sprawne i mają połączenie z Gayle. Sprawdź oscyloskopem, czy w momencie testowania pamięci CHIP przez DIAGROM jest większy ruch (częstotliwość) na liniach RAS i CAS.
[#3] Re: Amiga 600 rev2D błąd adresowania RAM

@WyciorX, post #2

Cześć,

Sprawdziłem połączenia RAS(0), RAS(1), CASL, CASU, BCASL(0), BCASU(0) ,RAMEN oraz sygnały adresowe A32-A12 od GAYLE - wszystko OK.
Sprawdziłem również wszystkie ścieżki U21 i U22, również są ok.
Podmieniłem na próbę bufory U21 oraz U22 (użyłem układów U46 i U47) i wciąż widzę brak pamięci (na płycie wlutowane jedynie U16).
Załączam log z DIAGROM
link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem