kategoria: A500
[#1] Amiga500 - Pordzewiała blacha pod klawiaturą, lekko pordzewiała stacja dyskietek i obudowa płyty głównej.
Witam, odkryłem że moja folia w Amidze 500 ma kilka skorodowanych ścieżek przez co niektóe klawisze nie działają. Wiem że da sie to samemu naprawić ale zdecydowałem się na kupno laminatu od użytkownika panti2310 gdyż przekonały mnie opinie o tym że jest to rozwiązanie długotrwałe i solidne. Mam jednak pytanie gdyż zauważyłem że na tej blaszy jest bardzo dużo brudu i rdzy. Brud oczywiście bardzo prosto się udało zetrzeć lecz pozostała rdza. Rdza jest równiez obecna na stacji dyskietek lecz tylko w postaci kilkunastu małych kółek oraz na obudowie płyty głównej (tej metalowej takiej ale niestety nie wiem jak się to nazywa bo mi to akurat wyleciało z głowy). I przychodzę z zapytaniem czy macie jakieś sprawdzone i długotrwałe metody na pozybcie się rdzy? Mówiąc długotrwałe mam na myśli oczywiście to żeby rdza po kilku miesiącach nie wróciła.
[#2] Re: Amiga500 - Pordzewiała blacha pod klawiaturą, lekko pordzewiała stacja dyskietek i obudowa płyty głównej.

@OSkar241, post #1

Blasze wypiaskować albo papierem wyścierniować, całość pomalować i w suchym miejscu trzymać OK
A na serio, to wyczyścić do żywego blachę z rdzy i zabezpieczyć lakierem/farbą i tyle. Co tu więcej można poradzić. wżery na ekranie(obudowa płyty głównej) i stacji dyskietek, tak samo.
[#3] Re: Amiga500 - Pordzewiała blacha pod klawiaturą, lekko pordzewiała stacja dyskietek i obudowa płyty głównej.

@MariuszK, post #2

A masz jakiś sposób na wyczyszczenie tej blachy z rdzy właśnie? Podobno octem się da ale wolałbym najpierw się dowiedzieć co jest najlepszą metodą niż eksperymentować.
[#4] Re: Amiga500 - Pordzewiała blacha pod klawiaturą, lekko pordzewiała stacja dyskietek i obudowa płyty głównej.

@OSkar241, post #3

Ja czyściłem papierem ściernym drobnoziarnistym,
Blacha wyglądała jak wypolerowana po tym , aż szkoda było
Pryskać szprejem na to. Kupisz w dowolnym budowlanym
Np. Leroy merlin. Ścieżki naprawiłem sobie tzw. Długopisem
Który maluje takie przewodzące ścieżki, ale jak Ci nie zależy na starej membranie
To wiadomo, że nowa lepsza.
[#5] Re: Amiga500 - Pordzewiała blacha pod klawiaturą, lekko pordzewiała stacja dyskietek i obudowa płyty głównej.

@OSkar241, post #1

Po wyczyszczeniu i pomalowaniu blachy podkładem na rdzę (takim co łączy się z rdzą), potem lekki szlif aby nie było nierówności, potem farba w sprayu srebrna - podobna jak do felg. Na to dałem od spodu cienką folię aby nie było bezpośredniego kontaktu z metalem, a w drugiej klawiaturze kartkę papieru. Stanu folii już nic nie przywróci do poprzedniego - ale można próbować ratować ścieżki jeżeli nie wszystkie przewodzą klejem na bazie srebra. Moją folię całą naprawiłem łącząc ścieżki - nie działała połowa klawiszy - teraz działają wszystkie (parę dni walczyłem).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem