kategoria: A1200
[#1] Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)
Przeglądając net natknąłem się na taką masakrę modów w A1200. Jak na to wszystko patrzałem to myślałem sobie "no tak, to naprawdę jest masakra "nasadczo-dokładcza" (mnie to zawsze wk...ły te wszystkie nakładki nasadki dokładki do płyty A1200 - aż dziw bierze że można tyle tego ustrojstwa doczepić do tak leciwego sprzętu. A ile wiedzy w tym całym modowaniu jest! Niesamowity ten ktoś jest - lekki szok i łoł!

tinyurl.com/1phfy1ky
[#2] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@KoFi, post #1

Ale dziurki w obudowie to ładnie mu wyszły😀
[#3] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@KoFi, post #1

I wszystko po to żeby na końcu odpalic dyna blaster ;p
Żartuje, kozak jest.. jeszcze moglby napisać co tam pomontował,
Nie dość że wszystko upchał to jeszcze ładnie to wykonał.. dobry skill
Zobaczycie, ktoś kiedyś przerobi A1200 na statek kosmiczny ;)
[#4] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@KoFi, post #1

ile czasu i serca trzeba włożyć w dopieszczenie Amigi do takiego stanu
[#5] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@KoFi, post #1

Pytanie o płytkę/moduł ze zdjęcia nr 8.
Co to jest?
[#6] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@KoFi, post #1

Miałem kiedyś fazę na taką eskwilibrystykę (można znaleźć w Graffiti). W praktyce, utrzymanie takiej maszyny w działaniu przypominało komputer Eniac. Dłuższa przerwa w użytkowaniu, wytrzęsienie w transporcie i przeważnie okazywało się, że coś przestało stykać. A dojść do tego co, w takim gąszczu...
[#7] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@mkdevil666, post #4

ile czasu i serca trzeba włożyć w dopieszczenie Amigi do takiego stanu

Wystarczy niesatysfakcjonujące małżeństwo i weekendowa niewola w domku na zadupiu.
[#8] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@Daclaw, post #6

W sumie to ja tego nie rozumiem. 1200 jest taka zgrabna i lekka. Ja bym tam tylko chciał zasilacz w środek upchać, żeby wychodził tylko kabel jak w Falconie.
Po co tam ładować cdrom? Lepiej kupić coś z dużych amig i wkładać co się da.
[#9] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@mateusz_s, post #3

jeszcze moglby napisać co tam pomontował
Jak klikniesz na zdjęcie to jest opis poszczególnych elementów. Taka 1200-ka na mocnym wypasie i nieźle upchane wszystko. Ciekawe jak to się sprawdza w praktyce pod kątem stabilności.
[#10] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@ak47, post #5

Subway USB
[#11] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@KoFi, post #1

Druciarstwo poziom ekstremalny.

Nie dziwię się, że w końcu dodał port klawiatury zewnętrznej - to się musiało gotować po zamknięciu obudowy.
[#12] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@hrw, post #11

Ktoś policzył ile tam wsadził wentylatorów bo ja się pogubilem...
[#13] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@Ralpheeck, post #8

z tym cd rom, to też się dziwię, zwłaszcza że nawet nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz używałem CD na PC.. natomiast cały czas używam wejścia PCMCIA dla adaptera przenośnych nośników np. CF card, którymi sobie wymieniam dane z PC..
[#14] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@mateusz_s, post #13

CD-rom ma dla mnie klimat, tak jak dla niektórych stacja FDD. Jest w nim jakieś wspomnienie dawnej wysokiej techniki. Fajnie jest móc bezpośrednio zajrzeć do moich archiwów sprzed ćwierć wieku, wystartować Amigę z płyt bootowalnych, które sobie wtedy robiłem. OK

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 20:57:29 przez Daclaw
[#15] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@hrw, post #11

Nie dziwię się, że w końcu dodał port klawiatury zewnętrznej - to się musiało gotować po zamknięciu obudowy.
W przeciętnym laptopie jest ciaśniej i więcej mocy grzewczej, więc bez przesady. Przemyślany układ chłodzenia i da radę.
[#16] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@Daclaw, post #14

Kiedyś też tak planowałem. Miałem praktycznie wszystko: ładną Amigę 1200 z wbudowanym DVD, dokupiłem Blizzarda PPC, Subwaya USB, kartę muzyczną Delfina pod port zegara i coś tam jeszcze. Zabrakło mi tylko karty graficznej BVision - nigdzie nie mogłem dostać i rozgałęzienia portu zegara. Ale w końcu nie zmontowałem tego wszystkiego, a osprzęt pomału się rozszedł. Ech, szkoda, że nie dokończyłem.
[#17] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@AS, post #16

Mi zabrakło pomysłu, jak upchnąć jednocześnie cedeka i dysk twardy talerzowy przy zamontowanym PPC z BVision. Wychodziło mi, że musiałbym się na SD zdecydować. A tego w klasycznej Amidze nie zrobię - bez chrobotu głowicy - to kastracja.ok, racja
[#18] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@KoFi, post #1

Miałem/mam większość z tych rzeczy w Amidze A1200, ale w w TOWERZE (własnej roboty).
Wiem, że się da, ale zobaczyć na własne oczy- ŁOŁ. No i już widzę szczęście na twarzy użytkownika jak coś przestaje stykać (to co pisał Dacław)
Ja nie miałem jedynie Subway, ale był jeszcze Medek z 2 x kart GFX (Voodoo i Radeon).
Co do A1200 i CD-ROM, to mam tak zmodowaną A1200:

Jest to A1200 z fastem, bez bajerów.
Cd-ROM jest potrzebny, bo ta A1200 świetnie robi za CD32.

Teraz, jak bym to robił to jedynie zmienił bym rodzaj napędu na szczelinówkę ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 07:45:27 przez BULI
[wyróżniony] [#19] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@Krashan, post #15

W przeciętnym laptopie jest ciaśniej i więcej mocy grzewczej, więc bez przesady. Przemyślany układ chłodzenia i da radę.

Ale w laptopie jest też jakoś przemyślany sposób łączenia modułów, albo wszystko jest na jednej płycie...
Wyszystko jeszcze ujdzie, ale na to nakładanie na chipy to mam dosłownie alergię. Najgorsze możliwe rozwiązanie.

Sensowna, jeszcze w miarę, kanapka to PPC z BVision i SCSI - i większość funkcjonalności załatwia.
[#20] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@Daclaw, post #19

na to nakładanie na chipy to mam dosłownie alergię. Najgorsze możliwe rozwiązanie.
Jakie rozwiązanie jest lepsze?
[#21] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@Krashan, post #20

Duża Amiga. ;)

Wiem do czego zmierzasz, ale - to, że nie ma innego wyjścia, nie czyni rozwiązania dobrym.
[#22] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@Daclaw, post #21

Dacław - mam to samo - nie wiem czemu ale wkurzały mnie te nasadki nakładki dokłładki.
Kiedyś miałem fast atę, i amikey do zewnętrznej klawiatury bo amiga była w towerze. (po kij mi to było?). Zawsze się coś z tym wszystkim dziwnego działo. Trzeba było to poprawiać mimo że było czyściutkie i wyczyszczone przy użyciu kontakt S . Kiedyś się wkurzyłem na fast atę tak, że zwykłą lutolą (nie wiem jak mi się to udało w tym wieku, ale udało), wylutowałem podstawki romów i wlutowałem w płytę amigi fast atę na stałe :D
Trochę to poprawiło stabilność amigi, ale nie do końca - następnie wylutowałem gniazdo zasilania i przylutowałem kable zasilacza bezpośrednio do płyty i wtedy jakoś to zaczęło działać. Ostatecznie zrezygnowałem z towera i wróciłem do klasycznej amigi bez niczego poza fast ramem i kartą cf jako dysk i tyle mi styka - klasyczny wb 3.1 the best dla mnie - nie chce upodabniać amigi do PC bo kiedyś to właśnie była taka dzika pogoń - jak ratować amigę w tym wyścigu z PC i zaczęły powstawać nowoczesne dokładki nasadki itd. tylko po co jak wszystko się zatrzymało w oprogramowaniu na pełną skalę jak było wcześniej.
[#23] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@KoFi, post #22

Teraz są inne czasy - procka i pamięć załatwia karta turbo, a z napędów wystarczy pojedynczy dysk 2,5" albo CF/SD. Wymiana danych przez PCMCIę i styka. Im prościej, tym lepiej.

Nie bardzo widzę dziś potrzebę używania wielu dysków czy innych napędów i walki o transfer z nich. Przy ilościach danych, jakie się na Amidze przerzuca...
[#24] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@KoFi, post #22

Kiedyś taka kanapka może i miała sens ale w tamtych czasach Amigę 1200 miałem w obudowie Elboxu z uwagi na fakt, że w kanapce to co jakiś czas były problemy a to z FastAta albo z Apollo a później z PPC i BVision, cięgle cos się gubiło na stykach.
Obecnie A1200 cieszy mnie jako klasyk i nawet CD w niej nie mam bo po co. Mam Apollo 060 w rev6 zrobione przez stachu100 i póki co fastata leży w szafie, AGA MK2 też, rom od cloanto też wywaliłem i wsadziłem stary 3.1. I mam retro a jak chcę wodotryski to jest malina, która robi robotę ew. mogę sobie na laptopie pod WinUAE pośmigać.
[#25] Re: Modyfikacje w Amidze 1200 (zdjęcia i filmy)

@KAN2000, post #24

Konkretnie, to było tak... Mój pierwszy twardy dysk w Amidze miał pojemność 120 MB. Po jakimś czasie, nadludzkim wysiłkiem, zakupiłem Caviara 850 MB, ale to 120 to ciągle był ładny kawałek pojemności i szkoda było z niego rezygnować. Potem doszedł cedek, a potem jeszcze większy dysk, przy czym ta 850-tka akurat dobrze pasowała do kieszeni, żeby nosić dane do typa z nagrywarką CD (jedynego w mieście, kumającego Amigę). Gdy potem, nadludzkim wysiłkiem, nabyłem własną nagrywarkę, szkoda mi jej było do czytania byle syfiastych płyt, więc nie zastąpiła dotychczasowego cedeka, tylko do niego dołączyła.

I tak to, mniej więcej, szło, zapewne nie tylko u mnie. Im pojemniejsza obudowa i kontroler, tym lepiej. Przede wszystkim, ceny były radykalnie inne.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 18:15:18 przez Daclaw
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem