kategoria: CDTV
[#1] CDTV - wolne działanie
Miał ktoś z was taką usterkę amigi CDTV. Dziś ją odpaliłem po pewnym czasie leżakowania i już na pierwszym ekranie startowym (kręcące się logo CDTV) jest spowolnione. Przejście na ekran ustawień też trwa dłużej niż zwykle. Wczytać Workbencha można tylko z dyskietki - z problemami jej to idzie i strasznie długo.

W CDTV mam Wichra 8MB fast i wstawiony 2MB chip - ponadto złącze scsi wstawione i adapter joy mouse wewnętrzny.

Zaznaczam że wcześniej Amiga mieliła wszystko z FDD i CD.

Ktoś coś poradzi?
[#2] Re: CDTV - wolne działanie

@mkdevil666, post #1

Tak na szybko...
Odepnij karty rozszerzeń i napęd CD.
Zobacz jak zachowa się komputer.
Napięcia zasilacza sprawdzałeś?
[#3] Re: CDTV - wolne działanie

@ak47, post #2

Odpiąłem kartę turbo i wsadziłem procka to cdtv ruszyła w miarę normalnie. Więc dla próby wsadziłem 8mb fast w slot rozszerzenia i znowu zonk. Więc to nie to. Z samym prockiem Amiga wczytuje cd lecz z dyskietki się trochę męczy. Czyżby kondensatory do wymiany czy zasilacz prądu nie daje?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 09:56:04 przez mkdevil666
[#4] Re: CDTV - wolne działanie

@mkdevil666, post #3

Jeśli odczyt dyskietki też zwolnił w stosunku do normalnej pracy to wygląda to raczej jakby się zegar przetaktował. Opis pasuje do pracy na Action Replayu z A500 przy zwolnieniu zegara procesora/płyty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem