kategoria: A2000/A3000
[#1] (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030
Witam. Zostałem posiadaczem karty G-Force 030 rev 4 Karts ma na pokladzie procesor MC68030 w wersji ec taktowany 40 mhz. Oraz dwie kości pamieci. Po uruchomieniu w sysinfo rozpoznawany jest procesor 030 jednak taktowanie to 12-16mhz. Dodatkowo nie są widoczne pamięci. Wyjęcie innych kart nie zmienia sytuacji. Ma ktoś jakiś pomysł na uruchomienie karty z fast. W chwili obecnej simmy zajmują 2 górne sloty.
[#2] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@luka, post #1

Zworki?
Obadaj na bboah.
[#3] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@Daclaw, post #2

Przejrzałem. http://amiga.resource.cx/exp/gforce2030 ale wydają się ok.
[#4] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@luka, post #1

A może ktoś wsadził kwarc jakiś śmieszny. Ile Mhz na kwarc ?
[#5] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@Hubez, post #4

To też jest ok 40Mhz.
[#6] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@luka, post #5

A karta jest wykrywana w Boards w sysinfo? Bo to że jest CPU030 w systemie, to nie znaczy, że ona działa.
[#7] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@MariuszK, post #6

Wykrywa jako SERIES 2 SCSI, na karcie jest zworka J12 dzieki której niby sie ustawia pamieci w tryb autoconfig ale po jej zalozeniu wywala bład na czerwono. Najwiekszym problemem jest to ze nie widzi fastu. Rev karty to 4.01. Moze ktoś ma jak powinny być ustawione zworki.
[#8] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@luka, post #7

Próbowałeś z jedną kostką pamięci?
[#9] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@amikoksu, post #8

Tak, z jedna z dwiema, na górze na dole szeroki uśmiech ale nadal nic...
[#10] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@luka, post #7

Jaki błąd na czerwono? Fast będzie widzieć tylko wtedy kiedy będzie autoconfig, albo sam go dodasz, jeśli wyskakuje czerwona tabelka, to znaczy, że pamięć nie przechodzi testu, bo albo jest uszkodzona, albo z kartą jest problem.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 20:06:22 przez san_u
[#11] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@san_u, post #10

Wiec tak, udało mi sie ustawic czestotliwość pracy na 40 mhz,natomiast przy założniu zworki J12 na kick 3.1 wywala bład status Defective. Pojawiaja sie dwa wpisy w boards. Pewnie jeden odpowiedzialna za obsługe cpu ma status working a częśc za autoconfig wywala się. Tylko co dalej.
[#12] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@luka, post #11

Jak padł główny MACH (U6) to masz pozamiatane...
Możesz jeszcze szukać czy PAL-e te które są pod socketami RAM, generują CAS/RAS oraz adresują RAM. Ewentualnie czy układy U41-U44 przepuszczają sygnały szyny danych.

Jest to bardzo podobna konstrukcja do Combo040, a do niej prawie odtworzyłem schemat...prawie.
[#13] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@luka, post #11

Diagrom i test pamięci w celu sprawdzenia, czy nie odpowiada w ogóle, lub czy jest jakiś bit przekłamany.
[#14] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@luka, post #1

A masz specjalne moduły SIMM od GVP. Spróbuj uruchomić kartę bez SIMMów, powinna ruszyć tylko z pamięcią na płycie. Inna rzecz to spróbuj uruchomić z wyłączonym SCSI lub z jakimś urządzeniem z terminacją podpiętym pod gniazdo lub nawet samym terminatorem - podobne efekty miałem na FastLANEZ3 jak nie miałem terminacji na magistrali SCSI.
[#15] Re: (Nie) szczęśliwy posiadacz karty G-Force 030

@dolek, post #14

Mam specjalne simm, brak pamięci na karcie. Karta wykłada sie niezależnie czy są włożone czy nie (po aktywacji autoconfig) Moze ktoś ma jakąś konfiguracje zworek. To chyba ostatnia szansa. Nie mam podpiętego dysku ani innej karty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem