kategoria: A500
[#1] Amiga 500, Vampir i Shapeshifter
Mam A500 z Vampirem Core 2.12 i Coffinem 58. I niby wszystko jest w porządku, ale nie odpala się u mnie ShapeShifter. Przy Coffinie 55 przynajmniej pojawiało się bootlogo MacOs z kuroserm i na tym koniec. Teraz nawet to nie, szary ekran i restart. Ewentualnie, przy wyborze 7.5.5 informacja o nieprawidłowej partycji.
Dziwna sprawa, bo ma znajomego z A600 z vampirem i tym samym coffinem chodzi od pierwszego strzału, bez grzebania w preferencjach. Ma ktoś z was tak samo?
[#2] Re: Amiga 500, Vampir i Shapeshifter

@jarema, post #1

Naprawdę nikt nie używa Shapeshiftera pod Coffinem?
[#3] Re: Amiga 500, Vampir i Shapeshifter

@jarema, post #2

Ja używam pod AmigaOS 3.x na 030 i 060.
A prepareEmul lub jakiegoś odpowiednika używasz?
[#4] Re: Amiga 500, Vampir i Shapeshifter

@jarema, post #1

Ja się przerzuciłem na Fusion, pamiętam że pod Coffinem miałem jakieś problemy z Shapkiem.
[#5] Re: Amiga 500, Vampir i Shapeshifter

@Jacques, post #3

A prepareEmul lub jakiegoś odpowiednika używasz?

W Coffinie wszystko jest przygotowane, powinno działać od strzału. Na A600 działa, w A500 są problemy. Tyle tylko, że A600 korzysta z kontrolera ide na płycie i ma tradycyjne transfery, a wampir do pięćsetki ma swoj kontroler i zasuwa 8,5MB/s. Wydaje się, że stąd problemy
[#6] Re: Amiga 500, Vampir i Shapeshifter

@twardy, post #4

Ja się przerzuciłem na Fusion

W takim razie też spróbuję
[#7] Re: Amiga 500, Vampir i Shapeshifter

@jarema, post #5

U mnie na A2000 i talerzowym dyskiem 3.5" (i z zainstalowanym Coffin'em) nie było problemu. Niestety nie mam pod ręka tej konfiguracji, więc już nie pomogę. Ale emulator działał i nic w nim, ani w Coffin nie konfigurowałem. Ustawiłem tylko paletę 256 kolorów. MacOS 8 i 7 się uruchamiały. Jakieś gry również odpaliłem.
[#8] Re: Amiga 500, Vampir i Shapeshifter

@jarema, post #1

Na A1200 działa. Czasem trzeba bawić się paletą. Czasem wyłączyć FPU w Vampie ale jest bardzo stabilnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem