kategoria: A500
[#1] Ami2PC, Amiga500+ i błędy odczytu
Cześć,

Dostaję już do głowy. Mam problem z odczytywaniem obrazów ADF za pomocą Ami2PC podłączonego do portu dyskietek i USB PC. Używam softu HxCFloppyEmulator. Na 99% procentach plików ADF jest błąd odczytu https://ibb.co/gj9PVfn

Co ciekawe niektóre się łądują, jak np. AmigaTestKit.adf (za każdym razem).

Test pamięci w Amiga Test Kit przechodzi, testy timingów CIA również. Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Jakaś wskazówka byłaby bardzo cenna

To jest coś takiego: https://mingos-commodorepage.com/pics/ami2pctut1t.jpg

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 00:37:53 przez Santyago

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 00:42:36 przez Santyago
[#2] Re: Ami2PC, Amiga500+ i błędy odczytu

@Santyago , post #1

kilka pytań:
  • dyskietki sprawne? HD czy DD ?
  • stacja sprawna?
  • Oryginalna czy przerobiona pecetowa?
  • a może to wirus ? Sprawdzałeś ?
  • czy na stacji df1 (Ami2PC) są błędy w tym samym miejscach i na tych samych adf ?
  • jest to zawsze ten sam błąd?
  • co na to sprzedający to urządzenie? Pomógł rozwiązać problem?
[#3] Re: Ami2PC, Amiga500+ i błędy odczytu

@Norbert, post #2

kilka odpowiedzi :)

* Dyskietek nie używam, korzystam tylko z plików ADF - ale dyskietki DD
* Stacji dysków brak, odłączyłem ją bo myślałem, że jej wina, AMI2PC podłączone do zewnętrznego portu dyskietek. Cokolwiek wrzucę w AMI2PC, Amiga się bootuje, trochę poczyta i error odczytu (jak na screenie).
* Stacja dysków oryginalna
* Wirus raczej nie, AMI2Pc nie potrafi zapisywać, chyba że są wirusy atakujące kicka (są?)
* Błędy pojawiają się z reguły w tych samych miejscach
* Sprzedający dał info, że gdyby było niesprawne w ogóle by nie wysyłało danych

Co ciekawe, błędy pojawiają się tylko na jednej stronie dyskietek, według testu układy CIA są sprawne.

W akcie desperacji już kombinuję nawet inną Amigę. Wystrzelałem się ze wszystkich pmysłów
[#4] Re: Ami2PC, Amiga500+ i błędy odczytu

@Santyago , post #3

Tak. Wirusy rezydują w pamięci komputera i atakują kolejne dyskietki i pliki.
Wszystko zależy od rodzaju wirusa i jego możliwości.
Czyli rozumiem ze nie korzystasz stacji i dyskietek tylko z Ami2Pc jako jedyny napęd.
Używasz sprzętowego bootselektora df1->df0 ?

Zrób taki eksperyment.
Wyłącz Amigę na 1min. (tak dla pewności) i wtedy sprawdź wadliwego adfa.
Jeśli nadal będzie błąd , wyślij mi go.

A czy jeśli używasz Ami2PC jako jedyny napęd, to masz włączone MTRON?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 13:50:41 przez Norbert
[#5] Re: Ami2PC, Amiga500+ i błędy odczytu

@Norbert, post #4

Tak, mam wyjętego DF0 i tylko podpięty Ami2PC jako DF1

Amiga 500+ z kick 2.0, DF1 wybieram z boot menu (dwa klawisze myszy) - wtedy wywala mi błąd odczytu. Innego bootselectora nie kojarzę :(

Kiedy ustawię opcję MTRON, Ami2PC widoczny jest jako DF0 ale wtedy dzieją się gorsze cuda, jakby bootowało ale na ekranie śmieci, albo biały ekran

Sprawdzę jeszcze raz po dłuższym wyłączeniu, może faktycznie wirus. Pytanie co wtedy? Nowy ROM z kickiem? Tylko nie jestem pewny czy to wirus, Ami2PC nie potrafi zapisywać na ADFach, a stacji dysków nie ma od tygodnia

Koło wieczora podeślę ADFa. Ale np. na tych http://jope.fi/xcopy/masterdisk.html mam wszedzie read block error. Jeden mi się załadował, ale tylko raz

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 16:05:56 przez Santyago
[#6] Re: Ami2PC, Amiga500+ i błędy odczytu

@Santyago , post #5

Ale jestem świadomy że nie wszystkie gry zadziałają z df1?
Z drugiej strony po co Ci "stacja" bez możliwości zapisu?
Widzę że nie używasz stacji fizycznej.

Czy program po stronie peceta masz w najnowszej wersji?
Może warto zgłosić autorowi że coś nie działa i pomoże w znalezieniu problemu lub nakieruje co należy szukać.
[#7] Re: Ami2PC, Amiga500+ i błędy odczytu

@Norbert, post #6

Tak, jestem tego świadomy, docelowo chce wykorzystać Ami2pc do przegrania adf na stację dysków. Stacje wyjąłem na chwilę, aby wykluczyć przyczynę błędów odczytu z Ami2pc.
No nic będę kombinował. Dzięki za poświęcony czas
[#8] Re: Ami2PC, Amiga500+ i błędy odczytu

@Santyago , post #7



Poszło, przestało sypac błędami z zapasowa stacja na df0. Dziwne, bo jako MTron powinno też

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 08:58:05 przez Santyago
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem