kategoria: A500
[#1] Parnet i zwieszka obu Amig
Hejka. Postanowiłem połączyć ze sobą dwie Amigi za pomocą ParNet'u i portów parallel. Oto bohaterki tego eksperymentu:

A500 + OS 3.1 + CF jako HD + 1.5 MB RAM
A500 + OS 2.05 + GOTEK z FlashFloppy + 1 MB RAM

Kabelek przygotowałem wg. tego schematu:

(2-9)   D7-D0   ------------    D7-D0
(12)    POUT    ------------    POUT
(11)    BUSY    ------------    BUSY       
(13)    SEL     --+------+--    SEL
(10)    ACK     -/        \-    ACK
(18-22) GND     ------------    GND  (18-22)

Połączyłem ze sobą Amigi tymże kablem. Zainstalowałem Parnet na Amidze z kartą CF, druga Amiga (bez dysku twardego) odpaliła dyskietkę ParBENCH. Na Amidze z kartą CF, zainicjowałem połączenie jako Host (Boot.Host), a po drugiej stronie kabla jako Client (Boot.Client). I tu pojawia się problem. Po zamontowaniu urządzenia NET: na obu Amigach, w momencie gdy na ekranie pojawia się komunikat "Waiting for Network Connection"... obie Amigi się resetują . Wygląda to tak jakby próba połączenia się z jakimś zasobem na jednej, bądź drugiej Amidze powodowała crash. Czy kojarzy ktoś z was taki problem i gdzie ewentualnie szukać przyczyny ?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 23:17:00 przez MarX
[#2] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@MarX, post #1

a drukarka działa?
[#3] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@michal_zukowski, post #2

drukarki na LPT nie mam. Sprawdzałem sampler, działa, chociaż nie wiem na ile to miarodajne urządzenie.
[#4] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@MarX, post #1

Coś pamiętam, jak przez mgłę...
Chyba układ CIA trzeba było wyjąć i wyczyścić nóżki oraz podstawkę. Są preparaty w spreju do tego.

Co do oprogramowania - nie mam doświadczenia akurat z tym. Używam ProNeta (i polecam).

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 09:53:20 przez Daclaw
[#5] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@Daclaw, post #4

@Daclaw. Dzięki za podpowiedź. Przeczyściłem układy CIA w obu Amigach. Niestety bez zmian. Zainstalowałem też ProNet (BTW na PPA jest niezły tutorial GumBoy'a). Jednak nadal nie mogłem zestawić połączenia po porcie równoległym. Sprawdziłem kabel kolejny raz i wygląda, że jest OK. Ostatecznie dałem sobie spokój, wygrzebałem kabel null-modem i za pomocą ProNetu zestawiłem połączenie po porcie szeregowym. Powolne to niemiłosiernie, ale lepszy rydz niż nic
[#6] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@MarX, post #5

najszybsze połączenie w serialu to chyba po twin expressie
[#7] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@MarX, post #5

Spróbuj jeszcze uwolnić pin 14 w kablu PARnet.
[#8] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@Daclaw, post #7

Spróbuj jeszcze uwolnić pin 14 w kablu PARnet.

Czy pin 14 to nie jest to sławienne +5V które zabija układ CIA ? . Nie podłączałem go
[#9] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@MarX, post #8

Tak.
[#10] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@MarX, post #1

I co, udało Ci się to zmusić do działania czy poległeś?

Szukam rozwiązania dla bezdyskietkowej wymiany plików między A500+Pistorm@emu68k a A1200.
[#11] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@mccnex, post #10

Jesli na obu Amigach porty komunikacyjne są sprawne to nie widzę przeszkód aby pakiety Parnet, Sernet lub Pronet nie działały.
[#12] Re: Parnet i zwieszka obu Amig

@Norbert, post #11

No ja też :) Skąd kabel wziąć w takim razie do tego?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem