kategoria: A500
[#1] Skrypty AmigaDOS - problem
Witajcie.

Posiadam Amigę 500 z Kickstartem 3.1 od Amiga Forever.
Chciałem sobie "napisać" dyskietkę z najpotrzebniejszymi narzędziami. Ogarnąłem Startup-Sequence, poprzez echo wypisuje mi możliwe opcje. Na dyskietce są pliki (1,2,3...) z danymi programami. Albo nazwa polecenia (BadFormat, transwarp...). Do 10 działa. Ale chciałem jeszcze napisać parę skryptów. Takie jak na zdjęciu. Robię to w ten sposób: tworzę plik na PC, pisze w nim skrypt (Notepad++), zapisuję, kopiuję do obrazu ADF, sprawdzam na WinUAE czy działa. Później taki obraz sobie przegrywam poprzez Goteka.

Ale jak zacząłem pisać skrypty to zaczęło się sypać. Wszystko na screenach.
Uruchomienie skryptu nr 13:

Kod źródłowy skryptu nr 13:


Proszę o pomoc, bo już mi ręce opadają :D

Przy okazji mam pytania:
1. Da się skrypt przekonwertować na plik wykonywalny? Żeby nie wpisywać execute? Jak?
2. Jak zmienić prompta, żeby wyświetlał aktualny folder?
[#2] Re: Skrypty AmigaDOS - problem

@krzysiek95, post #1

1. W amidze przechodzi się do dysku/katalogu bez polecenia CD
2. Ustaw bit protekcji script i execute poprzez "protect 13 se add" wtedy powinno samo od razu użyć execute (chyba, że za stara wersja systemu).

edit:
a nie prościej było:

makedir ram:c
copy df0:c to ram:c all

?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 20:46:20 przez Mandi

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 20:46:45 przez Mandi
[#3] Re: Skrypty AmigaDOS - problem

@krzysiek95, post #1

Zmień zakończenie linii, z Windows (CR LF) na Unix (LF), w Notepad++ jest to na dolnej listwie po prawej stronie, i powinno zadziałać.
[#4] Re: Skrypty AmigaDOS - problem

@krzysiek95, post #1

A co do prompta, podejrzyj sobie s:Shell-startup, jedna z linii tam zawartych to robi.
[#5] Re: Skrypty AmigaDOS - problem

@krzysiek95, post #1

Po co robisz to na około?
W Workbenchu 3.1 w katalogu C masz edytor ED.
Skopiuj go na tą dyskietkę oraz biblioteke asl.library.
Teraz już skrypty możesz pisać na Amidze, jednocześnie je testować
Edytor odpalasz przez
run ed x

Po to przecież jest multitasking w Amidze

Ogólnie odpalaj programy przez RUN, wtedy masz możliwość "używania" kilku naraz.
[#6] Re: Skrypty AmigaDOS - problem

@Norbert, post #5

Ale jak to tak na Amidze? To nie trzeba do tego komputera?

Sorry za trolling i oftopa, liczę na wyrozumiałość moderatora, ale tak mi się skojarzyło.
Ale tak ogólnie to fajnie, że są ludzie którzy odkrywają wciąż Amigę.
Do pogłębiania wiedzy nt AmigaDOS polecam książkę M. Pampucha o tym tytule.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 00:05:42 przez wali7
[#7] Re: Skrypty AmigaDOS - problem

@wali7, post #6

Dzięki wszystkim za pomoc :D
Pomogła zmiana końca linii na Unix :)
Edytor na Amidze ED też działa :D
Prompt też zrobiłem taki jak chciałem i pliki otwierają się bez execute. Pomogła zmiana bitów protekcji :)

Dzięki śliczne :)

EDIT
A jeżeli chodzi o książkę, to chętnie bym przeczytał, ale można gdzieś dostać wersję PDF?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 11:49:11 przez krzysiek95

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 11:50:30 przez krzysiek95
[#8] Re: Skrypty AmigaDOS - problem

@krzysiek95, post #7

Jak skopiujesz tylko programy z c: do ram i będziesz chciał je uruchomić zmieniają w tym czasie dyskietki na inne to mogą się one domagać jakiejs biblioteki, pliku z dyskietki z jakiej były skopiowane.
[#9] Re: Skrypty AmigaDOS - problem

@krzysiek95, post #7

Chodzi mi po głowie zeskanowanie mojego egzemplarza książki. Kwestia praw autorskich trochę mnie powstrzymuje, ale z drugiej strony książka jest nie do kupienia, więc nie wiem kogo bym okradał.
Może by skontaktować się z M.Pampuchem i poprosić o błogosławieństwo. Ma ktoś do niego kontakt?
[#10] Re: Skrypty AmigaDOS - problem

@wali7, post #9

To ja będę sobie później w miarę potrzeb rozbudowywał dyskietkę :)

Ja kontaktu nie mam :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem