kategoria: A1200
[#1] Napędy których nie ma
Pojawiają mi się napędy których nie ma, tnz df1,2 i3
Nie mam takowych podpiętych pod płytę a są w boot startup jak i w systemie jako wyszarzone. Spotkaliście się z czymś takim ?
[#2] Re: Napędy których nie ma

@rootspk, post #1

Zwarcie na taśmie fdd, może powodować takie objawy.
[#3] Re: Napędy których nie ma

@rootspk, post #1

xcopy - killsystem
i zobacz wtedy co system zaraportuje
[#4] Re: Napędy których nie ma

@lopezpb, post #2

Wygląda na to że taśma
[#5] Re: Napędy których nie ma

@rootspk, post #1

Ważne jest miejsce wpięcia stacji gdy na taśmie jest przeplot, a w dużych' Amigach może to być jeszcze kwestia zworek...

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 12:52:15 przez Rafał A-3000
[#6] Re: Napędy których nie ma

@lopezpb, post #2

Podłączę się do tematu.

Moja druga Amiga też czasami zgłasza niepodpięte napędy w Boot Menu (DF1- DF3).

Czyli problemem jest zwarcie na taśmie FDD? Proszę wyjaśnić co to jest bo się nie znam.

Ta moja druga Amiga czasami jest kapryśna (zgłasza żółty ekran), więc być może to naprowadzi mnie na przyczynę problemów.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 13:35:16 przez Hexmage960
[#7] Re: Napędy których nie ma

@Hexmage960, post #6

Z tego co wiem to żółty ekran sie zdarza po resecie w tyrboskach ze 030 które nie mają własnego kwarcu tylko układ powielający częstotliwość wziętą z płyty głównej, ot taki ich urok, i nie ma to nic wspólnego z taśmą do stacji.
[#8] Re: Napędy których nie ma

@ZbyniuR, post #7

Ta Amiga jak już działa, działa bez zarzutu cały czas.

Jak ją troszkę poruszę czasami zaczyna wyświetlać żółty ekran po włączeniu.

Podejrzewam, że to właśnie jakiś prosty mechaniczny problem. Dlatego pytam o to zwarcie na taśmie FDD, bo się nie znam.

Widzę tutaj szansę, by rozwiązać ten problem.

Napędy DF1 - DF3, których nie mam podłączonych, wyświetlają się czasami, tak jak u autora wątku.

To zachowanie jest identyczne w przypadku gdy w Amidze jest turbo Blizzard 1260, czy go nie ma.

Aktualnie Amiga działa, i zagrałem niedawno na niej w Lemmings 3 z dyskietek.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem