kategoria: A600
[#1] Amiga 600 - PAL18L8B / Gayle rev.0 - pytanie o kit sprzedawcy
Cześć

Kupiłem niedawno płytę A600 rev1.5 z dodatkowym układem PAL18L8B bezpośrednio pod Gaylem. Sprzedawca wcisnął mi kit (który na miejscu łyknąłem), że znacząco wspomaga ewentualne karty turbo (no i cena też była ekstra). Tym czasem, odnawiając płytę, zaglądam w schematy i widzę taki kwiat:

"PAL18L8B (will be used only temporarily w/rev 0 Gayle)"

Wniosek. Układ stosowano do naprawy buga z wczesną wersją Gayla, najprawdopodniej z liniami sygnałowymi ChipSelect dla kontrolera IDE. Pytanie - czy są jakieś negatywne konsekwencje takiego stanu rzeczy, pal licho te pare złotych, ale ciekaw jestem jak bardzo mi pociśnięto.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 11:52:28 przez Santyago
[#2] Re: Amiga 600 - PAL18L8B / Gayle rev.0 - pytanie o kit sprzedawcy

@Santyago , post #1

Cześć.
Mam taką płytę i nie zauważyłem żeby coś było nie tak.
[#3] Re: Amiga 600 - PAL18L8B / Gayle rev.0 - pytanie o kit sprzedawcy

@Marcin74, post #2

Tyle dobrze, dzięki za uspokojenie :)
[#4] Re: Amiga 600 - PAL18L8B / Gayle rev.0 - pytanie o kit sprzedawcy

@Santyago , post #1

"Wspomaga karty turbo"... w Amidze, w której producent nie przewidział podłączenia dla takowej... zrobiono z Ciebie frajera, ale tylko pod ewentualnym kątem naciągnięcia na ekstra koszty, ale pod kątem funkcjonalnym wszystko jest w porządku, miałem taką płytę, z punktu widzenia użytkownika nie zauważyłem różnicy i zastanawiam się, czy Furia czasem nie korzysta z tego bug'a do przyśpieszenia transferu z dysku.
[#5] Re: Amiga 600 - PAL18L8B / Gayle rev.0 - pytanie o kit sprzedawcy

@san_u, post #4

Tyle się sam domyśliłem po lekturze schematu :) interesowało mnie w tym wątku tylko tyle, czy rev0 pociąga negatywne skutki - na szczęście nie.

Jestem na tyle zdrowo myślący, że nie wskażę użytkownika PPA, a skieruję swoją długą listę zakupów gdzie indziej.
[#6] Re: Amiga 600 - PAL18L8B / Gayle rev.0 - pytanie o kit sprzedawcy

@Santyago , post #5

Może jednak warto aby wszyscy wiedzieli na kogo uważać przy zakupach?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem