kategoria: A1200
[#1] Poblem z partycją pod AmigaSys4AGA
Problem jest następujący.
Zainstalowałem sobie AMIGASYS4AGA.
Dysk SD 16 gb sformatowałem wcześniej pod Wb3.1 (system plików pfs3, dwie partycje – 1GB (DH0) i 15GB (DH1 – potem nazwany PUSTY)).
Zgodnie z instrukcją zawartość SYSTEM z obrazu instalacyjnego przekopiowałem na pustą partycję dh0 i zmieniłem nazwę na system.
I tu wszystko gra jak należy, - pod WINUAE system z sd staruje i pokazuje drugą partycję na pulpicie jako dysk PUSTY (co prawda pokazuje dużo mniejsze wartości niż 15 GB ale to narazie nie problem).

Problemem jest jak tą sd wsadzę do prawdziwej a1200 – system pięknie się odpala i ok, natomiast druga partycja czyli DH1 (PUSTY) jest widoczny jako NOT DOS DYSK. Nie można z niego korzystać.

Kartę SD sprawdzałem w różnych konfiguracjach WINUAE, i zawsze pokazuje PUSTY i mogę z niego korzystać – prawdziwa Amiga widzi go jedynie jako NOT DOS DYSK. SYSINFO DRIVES pokazuje dziwne krzaczki przy nazwie partycji, podczas gdy WINUAE pokazuje w tym miejscu PUSTY.

Ktoś się spotkał z takim problemem?
[#2] Re: Poblem z partycją pod AmigaSys4AGA

@Bociek78, post #1

czy w startup-sequence jedna z pierwszych komend to loadmodule scsi.device ?
jak nie, to jesli nie masz kick np 3.1.4 to musisz spatchowac scsi.device, zeby widziec druga partycje prawidlowo

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 14:26:41 przez juen
[#3] Re: Poblem z partycją pod AmigaSys4AGA

@Bociek78, post #1

Może to będzie pomocne?

link
[#4] Re: Poblem z partycją pod AmigaSys4AGA

@juen, post #2

Rzeczywiście nie mam.
Zatem winuae nie potrzebuje tego, bo tam wszystko jest widoczne?
[wyróżniony] [#5] Re: Poblem z partycją pod AmigaSys4AGA

@Bociek78, post #4

tak, winuae nie potrzebuje tego, pomija ten blad. zreszta jednym z autorow jednego patcha do scsi jest autor winuae :)
masz szczescie, ze zrobiles pierwsza partycje 1gb, wiec wystarczy Ci wrzucic scsi.device do devs:, dodac loadmodule (jest na aminecie jesli nie masz)
pierwsza linia startup-sequence
loadmodule devs:scsi.device
i tyle
komp bedzie sie po starcie resetowal przy pierwszym odpaleniu, a po drugim bedzie juz widzial partycje :)

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 14:33:10 przez juen
[#6] Re: Poblem z partycją pod AmigaSys4AGA

@juen, post #5

Winuae nie pomija tego błędy tylko korzysta ze swojego "scsi.device" czyli uaehf.device
Jeśli w Winuae ustawi się aby korzystał ze scsi.device z kickstartu problem będzie taki sam jak na Amidze.
Wymagane będzie podmiana przez loadmodule

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 14:55:27 przez Norbert
[#7] Re: Poblem z partycją pod AmigaSys4AGA

@juen, post #5

Jak piszesz tak się stało. Działa . Trochę mi wstyd ze juz kiedyś tą modyfikację tłumaczyli mi koledzy z forum przy okazji instalacji wb3.1. Dzięki.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 23:10:34 przez Bociek78
[#8] Re: Poblem z partycją pod AmigaSys4AGA

@Bociek78, post #1

Problemów ciąg dalszy.
Partycja Magazyn która była formatowana na 15 gb jest widoczna jedynie jako niecały 1 gb. Poniżej parę skrinow pokazujących problem.



Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 20:10:42 przez Bociek78
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem