kategoria: A500
[#31] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #29

Jak lubisz eksperymentowac to sprobuj podmienic stacje dyskow w tej Amidze na ta ze standardowej A500.
[#32] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@HOŁDYS, post #30

To nie jest problem kickstartu 1.2, tylko jakis blad w obsludze stacji dyskow z tego co pamietam, czyli albo sama stacja, albo Paula albo jakis timer CIA, tak mi sie przynajmniej wydaje. Bylo co prawda pare gierek (lub crackow), ktore dzialaly tylko na kicku 1.2, ale znalazlem wersje dzialajace na kicku 1.3, sam tez pare sfiksowalem.
1
[#33] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@HOŁDYS, post #30

To dziwne bo na A1000 orginalny Full Contact u mnie smigal

Ps.moze piraty nie lataly na tych Amigach ?


Możliwe, to przecież rok 87/88 i cracki to dopiero poczatek.

Będę informował jakie gry nie działaja . Dla innych.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:21:01 przez sakull
[wyróżniony] [#34] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@Don_Adan, post #32

To dziwne bo na A1000 orginalny Full Contact u mnie smigal

Ps.moze piraty nie lataly na tych Amigach ?

To nie jest problem kickstartu 1.2, tylko jakis blad w obsludze stacji dyskow z tego co pamietam, czyli albo sama stacja, albo Paula albo jakis timer CIA, tak mi sie przynajmniej wydaje. Bylo co prawda pare gierek (lub crackow), ktore dzialaly tylko na kicku 1.2, ale znalazlem wersje dzialajace na kicku 1.3, sam tez pare sfiksowalem.


Nie mam stacji org a chętnie bym sprawdził.
Kik mam wymuszony 1.3
[#35] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@Don_Adan, post #32

Jak zamieniłem CIA miejscami to w momencie kiedy gra miała byc uruchomiona np. PANG to stacja FD0 zaczęła swiecić na zielono. Jak wróciłem z CIA to w tym momencie kiedy gra ma być urchomiona to jest czarny ekran.
Wiem jak to wygląda bo na rev6 gra PANG działa.
[#36] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@mmarcin2741, post #3

Na rev.5 mogą być jakieś dziwne artefakty graficzne
w kilku grach, ale żeby gra wogle się nie
uruchamiała, to nie wiem.

W moim przypadku na rev. 5 zamiast sprite'u
głównego bohatera wyswietlała się jakaś
sieczka w Alien Breed 2.


Nie że całkiem się nie uruchamiają, odpala się DEMO potem np.menu ale potem zwis jak ma być już rozgrywka (czarny ekran, czasami dźwięk słychać) - lepsza grafika.

Poniżej lista gier które nie działają na Amiga 500 rev5 red led w moim przypadku:

GOLDEN AXE
MK2
PANG
SETTLERS
FULL CONTACT

Czy widzicie jakieś podobieństwa w tych grach jeśli chodzi o zasoby Amigi ? Nie mówię tutaj o RAM bo PANG to mała gierka.
Obok mam Amiga 500 rev6 i wszystko działa

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 16:08:54 przez sakull
[#37] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #35

Jak rozumiem, zmiana CIA w rev 5 spowodowała jakieś różnice? Jeśli tak, to któryś z CIA masz uszkodzony, bo zamiana nie powinna spowodować ŻADNYCH różnic, bo oba CIA są takie same.
A uszkodzenie CIA może spowodować dziwne problemy m.in. z wieszaniem się części softu.
[#38] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #36

Musialbys popytac innych uzytkownikow Amigi 500 z czerwonym LEDem, co dziala z dyskietki a co nie dziala (Full Contact prawie na pewno nie dziala). A jak chcesz sprawdzic czy to jest problem wczytywania danych z dyskietki (co ja podejrzewam) to mozesz sprobowac uruchomic te gry przez WHDLoad, ale potrzebujesz wiecej RAM-u do tego na dane i byc moze kickstart 2.0 (no chyba, ze przelacznik kickow dodasz).
[#39] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #27

Może, ale na rev6 też jest 0.5 RAM CHIP + 0.5 RAM SLOW


Nie, w rev5 masz kartę z pamiącią FAST, a SLOW to inna pamięć

"Pamięć Slow (niesłusznie w większości przypadków nazywana również pamięcią Fast) adresowana jest od $C00000 do $DBFFFF (1,8 MB). Jest to rodzaj pamięci montowany pod przysłowiową "klapkę". Wykorzystuje te same drogi komunikacji z układami specjalizowanymi co pamięć Chip (te same kanały DMA) i głównie z tego powodu jest przez te same układy spowalniana. Łatwo można się o tym przekonać wykorzystując dowolny menadżer plików do jej zapełnienia jakimiś plikami. Wkrótce można będzie dostrzec jej powolność."

https://www.ppa.pl/faq/historia-amigi/377/co-to-jest-pamiec-ram-i-jakie-sa-jej-rodzaje
[#40] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@wali7, post #37

Jak rozumiem, zmiana CIA w rev 5 spowodowała jakieś różnice? Jeśli tak, to któryś z CIA masz uszkodzony, bo zamiana nie powinna spowodować ŻADNYCH różnic, bo oba CIA są takie same.
A uszkodzenie CIA może spowodować dziwne problemy m.in. z wieszaniem się części softu.


Mogę przełożyć z rev6 ?
Są inne numery na nich.
[#41] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #40

Możesz, w Amigach CIA są wymienne... można nawet użyć CIA z A1200, czy A4000, o ile masz przelotkę z PLCC do DIL :)
Przełóż komplet z tej sprawnie działającej rev 6 i sprawdź na kilku sprawiających problemy grach.
[#42] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@wali7, post #41

Możesz, w Amigach CIA są wymienne... można nawet użyć CIA z A1200, czy A4000, o ile masz przelotkę z PLCC do DIL :)
Przełóż komplet z tej sprawnie działającej rev 6 i sprawdź na kilku sprawiających problemy grach.


Zamieniłem CIA z rev6 i niestety jest to samo
[#43] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #36

Problemem jest RAM, gra Pang nie działa na żadnej gołej A500 i wiesza się na A500 z fastem.
[#44] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #43

Problemem jest RAM, gra Pang nie działa na żadnej gołej A500 i wiesza się na A500 z fastem.

Ta rev6 też ma 0.5MB CHIP + rozszerzenie SLOW i działa gierka.
[#45] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #44

SLOW RAM tylko z nowymi Agusami działa jak CHIP do 1MB albo 2MB. Na poprzedniej stronie pokazałeś zdjęcie z rev5 i tam jest FAST RAM (chyba że to tylko niedopracowanie programu?). Jak nie zrobisz moda-przeróbki (podawałem link) i nie będziesz mieć odpowiedniego Agnusa to pamięć zawsze będzie podzielona i w rzeczywistości będziesz mieć "SLOW FAST RAM". Karta z rozszerzeniem też musi być z odpowiednią pamięcią.
[#46] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #44

Pierwsze SLOW RAM to nie jest FAST RAM. Do A500 pod klapke były różne rozszerzenia 512KB. Karty z FAST RAM nie przerobisz na CHIP ale daje przyspieszenie w systemie i w grach 3D np. Zeewolf. SysInfo pokazuje wyraźny wzrost prędkości z fastem, więc sprawdź dokładnie obie karty na obu A500 w SysInfo.
[#47] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #43

Poprawka do tego co napisałem, istnieje Pang działający na Amidze z 512 KB RAM ("oryginał" bez cractro, trainerów itp.)
[#48] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #47

Na tej rev6 0.5MB RAM CHIP bez rozszerzenia też działa PANG
[#49] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #48

Pang który tobie wysłałem na maila to wiem, że działa, bo sam to sprawdzałem pod UAE, ale są wersje, które nie działają.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 22:57:44 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#50] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #49

Pang który tobie wysłałem na maila to wiem, że działa, bo sam to sprawdzałem pod UAE, ale są wersje, które nie działają.

Masz może Flash Back pod rev5 ?
[#51] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #49

Moze byc w rev 3A i pierwszych wersjach rev5 uklad Agnus W wersji NTSC tj w A1000 ktory nie ma zaimplementowanego EHB (64 kol) ..a duzo gier z tego kozysta
[#52] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@HOŁDYS, post #51

Moze byc w rev 3A i pierwszych wersjach rev5 uklad Agnus W wersji NTSC tj w A1000 ktory nie ma zaimplementowanego EHB (64 kol) ..a duzo gier z tego kozysta


Agnus 8372A na rev5, więc nowszy niż w standardzie rev5.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 23:34:31 przez sakull
[#53] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #50

Masz może Flash Back pod rev5 ?


Nie mam pojęcia dlaczego tobie nie działa Flashback.
Polecam zakup jakiejś karty z ramem i kontrolerem dysku.
[#54] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #52

2
[#55] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@HOŁDYS, post #51

Pierwsza wersja układu 8362R6 (zjęcie) z trybami EHB była rok przed premierą A500



Pierwsze A500 miały montowany układ 8362R8 (zdjęcie)

[#56] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #55

Tak czy inaczej rev 5 ma Agnusa w obudowie PLCC. A więc jeszcze nowszego.
[#57] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@wali7, post #56

Dokładnie to chciałem powiedzieć Hołdysowi i autorowi tematu pokazując zdjęcia.
[#58] Re: Czy wszystkie gry działają na A500 Rev5 Red Led ?

@sakull, post #36

Może twoja A500 Rev5 fabrycznie działa w trybie NTSC?

Pang (ten co działa na gołej A500 w PAL) dochodzi tylko do menu i koniec zawiesza się w NTSC
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem