kategoria: A500
[#1] Problem z wykrywaniem pamięci w A500 Rew 8A.1 po SOJ-modzie
Witam

Mam dziwny problem, mianowicie po zainstalowaniu 2MB Chip Ram'u (SOJ-Mod) na płycie w rewizji 8A.1 i wsadzeniu na procka karty z kontrolerem IDE i Fast Ramem (4MB) WB po załadowaniu widzi 2 MB Chip i prawia 4 mb fast lecz po restarcie z klawiatury nagle robi się od 0,5 do 0,8 Chip (Fast jest zawsze tak samo) Dodam, że do karty jest dedykowany(lub dostosowany) kikstart 3.1 Karta to A1K TK. Jak wyłączę zasilacz i włączę ponownie to wszystko wraca do normy problem występuje po resecie z klawiatury. Wspomnę tylko, że kości pamięci się nie grzeją wydają się pracować w temp pokojowej Jak próbuje wystartować kompa po resecie z klawiatury bez S-S to wisi na żółtym ekranie jak włączam zasilacz to wszystko OK.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy
[#2] Re: Problem z wykrywaniem pamięci w A500 Rew 8A.1 po SOJ-modzie

@zbroy, post #1

Luty, sprawdź wszystkie przejścia od nóg scalaków do płyty głównej. Ja u siebie tak musiałem łatać, że nie pokażę zdjęcia mojego SOJ mod'a :).
[#3] Re: Problem z wykrywaniem pamięci w A500 Rew 8A.1 po SOJ-modzie

@ryshard, post #2

Dzięki za info w wolnej chwili się tym zajmę PozdrawiamOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem