kategoria: A500
[#1] A1K-IDE V2.0 w A500+
Cześć
Zamontowałem dziś A1K-IDE V2.0 w Amidze 500+ rev8.A, do tego zmodowany kikstart 3.1
wszystko ładnie, Workbench ładuje z karty CF

Problem polega na tym że widzi tylko 0,5mb ram.
Czy ktoś wie o co chodzi?
[#2] Re: A1K-IDE V2.0 w A500+

@Officeman, post #1

To nie jest rozszerzenie pamięci Amigi wiec nie zobaczysz wiecej niz miałes w Amidze do tej pory. A nawet mniej bo to IDE zżera sporo ramu.
[#3] Re: A1K-IDE V2.0 w A500+

@Stoopi, post #2

Amiga 500+ ma 1Mb chip Ram, i tyle było przed dodaniem kontrolera
[#4] Re: A1K-IDE V2.0 w A500+

@Officeman, post #3

1mb ram to za mało, żeby wygodnie korzystać z twardego dysku.
2mb to minimum.
[#5] Re: A1K-IDE V2.0 w A500+

@mmarcin2741, post #4

1mb ram to za mało, żeby wygodnie korzystać z twardego dysku.

Starczy dla WB 1.3
[#6] Re: A1K-IDE V2.0 w A500+

@Dorian3d, post #5

Zamontowałem dziś A1K-IDE V2.0 w Amidze 500+ rev8.A, do tego zmodowany kikstart 3.1


Na 3.1, 1MB to trochę bida.
[#7] Re: A1K-IDE V2.0 w A500+

@Officeman, post #1

Amiga zapewne widzi 1 MB, tyle że połowę pożarł WB 3.1 i bufory partycji HDD. Sprawdź komendą avail.
Kiepski kontroler wybrałeś, Matze popełnił kilka dużo fajniejszych konstrukcji. Osobiście proponuję CDTV-RAM-IDE: kontroler IDE, 8 MB fast RAMu i brak konieczności modyfikowania kickstartu, bootuje na każdym, nawet 1.3.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 22:50:22 przez wali7
1
[#8] Re: A1K-IDE V2.0 w A500+

@wali7, post #7

ten kontroler trafił do mnie przypadkowo, na pewno go zmienię
a ten CDTV-RAM-IDE jest do kupienia czy trzeba składać samemu?
[#9] Re: A1K-IDE V2.0 w A500+

@Officeman, post #8

Można zrobić samemu, można też komuś zlecić montaż. Wysłałem Ci na PM więcej szczegółów (mam nadzieję, że przeczytałeś). Zrobiłem kilka tych kart, więc mogę zrobić i dla Ciebie (jeśli nie masz możliwości samodzielnego wykonania).
[#10] Re: A1K-IDE V2.0 w A500+

@wali7, post #9

[quote]Można zrobić samemu, można też komuś zlecić montaż. Wysłałem Ci na PM więcej szczegółów (mam nadzieję, że przeczytałeś). Zrobiłem kilka tych kart, więc mogę zrobić i dla Ciebie (jeśli nie masz możliwości samodzielnego wykonania). [/quote
w cenie "?
]
[#11] Re: A1K-IDE V2.0 w A500+

@Cezarykl, post #10

Dobrej :)
Po szczegóły zapraszam na PM.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem