kategoria: A500
[#1] Problem z XCopy, DF1
Witam,
Stała się dziwna rzecz, przynajmniej dla mnieszeroki uśmiech
Xcopy wykrywał i nagrywał dyskietki w wewnętrznej oryginalnej stacji Amigii jako Df1 , po przełączeniu bootselectorem. Gotek jest jako DF0 na zewnątrz. Po kilku nagranych dyskietkach xcopy już nie wykrywa stacji...stacja działa prawidłowo , sprawdziłem, co może być tego przyczyną, że tak się stało🙄
[#2] Re: Problem z XCopy, DF1

@MarcinAmiga, post #1

W bootmenu i pod workbenchem widać dwa napędy?
Jak włączysz w xcopy DRIVES ON to możesz nagrywać na stację ?
[#3] Re: Problem z XCopy, DF1

@Norbert, post #2

Mogłem , ale już nie mogę nagrywać pod xcopy, komunikat że brak dyskietki w Df1, pod workbenchem stacja wewnętrzna nigdy nie była widoczna jako DF1, ale xcopy ja wykrywał i ...przestal
[#4] Re: Problem z XCopy, DF1

@MarcinAmiga, post #3

A jak przedstawisz bootselektor na standardowe ustawienia to xcopy wykrywa poprawnie ?
Czy możesz kopiować dyskietki pod xcopy jeśli podłączona jest tylko stacja jako df0?
Sprawdziłeś bootselektor?
[#5] Re: Problem z XCopy, DF1

@Norbert, post #4

A jak przedstawisz bootselektor na standardowe ustawienia to xcopy wykrywa poprawnie ?
Czy możesz kopiować dyskietki pod xcopy jeśli podłączona jest tylko stacja jako df0?
Sprawdziłeś bootselektor?


Tak, wykrywa Wewnętrzna stacje jako DF0, mogę kopiować normalnie, gotek jako DF0 przy przełączeniu bootselectora też działa prawidlowo

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 14:04:27 przez MarcinAmiga
[#6] Re: Problem z XCopy, DF1

@MarcinAmiga, post #5

Miernik w dłoń i sprawdź czy przełącznik działa prawidłowo. Masz tam 4 przewody idące do podstawek bootselectora. 2 do górnej podstawki i 2 do dolnej. W jednej pozycji przełącznika są one "na prosto" a w drugiej pozycji skrzyżowane.

Aby stacja była widoczna w WB, podłącz na test diodę np.1N4148 między pinami 2 i 10 stacji (katoda-pin10; anoda-pin2)

Aby gotek był widoczny W amidze jako DF1: bez pena- dopisz
interface = amiga

w pliku FF.CFG na penie. Jeśli nie masz takiego pliku, to go stwórz
1
[#7] Re: Problem z XCopy, DF1

@snifferman, post #6

Dzięki, spróbuję
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem