kategoria: A500
[#1] TerribleFire 520 nie widzi pamięci FAST
Witam,
zmodziłem moją płytę 8A.1 do 2MB CHIP (1MB na płycie jako kości i demultiplexer + 1MB pod klapką).
Do tego doszło 8MB FASTu jako kanapka pod procesor:
link

SysInfo wszystko ładnie widzi, problem zaczął się po dołożeniu do kanapki TF520 z 68020/20 mhz (karta nie ma na pokładzie żadnej własnej pamięci):
link
Amiga ledwo wstaje, błyska czerwonym ekranem, wyświetla faile, a jak już odpali, to pamięci FAST nie ma...
Czy ktoś ma jakiś pomysł?
(dodam, że osobno obydwa urządzenia działają)

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 15:39:30 przez PawełD
[#2] Re: TerribleFire 520 nie widzi pamięci FAST

@PawełD, post #1

A co na to retroguru.eu ?
Urządzenie kupione z Polski, wiec z kontaktem ze sprzedającym nie powinno być problemu.
[#3] Re: TerribleFire 520 nie widzi pamięci FAST

@Norbert, post #2

Pytanie do sprzedającego wysłałem dzisiaj, na forum też pytam, a nuż coś ktoś wie. Na Google o TF 520 mało, ponoć zapomniany dawno temu projekt...

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 16:15:11 przez PawełD
[#4] Re: TerribleFire 520 nie widzi pamięci FAST

@PawełD, post #3

A nie wolałbyś czegoś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=Pe8iKsGYlng ?
[#5] Re: TerribleFire 520 nie widzi pamięci FAST

@wali7, post #4

To co bym wolał, to Amiga 4000. Teraz interesuje mnie przedstawiony powyżej problem
[#6] Re: TerribleFire 520 nie widzi pamięci FAST

@PawełD, post #5

Amigę 4000 też możesz sobie zrobić, ja mam samoróbkę :) Jest kilka projektów "na rynku" np. A4000cr, albo A4000TX.
Zalinkowany przeze mnie filmik jest mojego autorstwa, kartę również lutowałem sobie sam... nie tylko dla siebie :). A działa super.
Co do Twojego problemu, to może tak być, że karta gryzie się z fastem wpiętym na tej drugiej karcie (niby sprzedawca na aukcji pisze, że powinno działać). Zresztą nawet gdyby wszystko uruchamiało się jak trzeba, to i tak fast masz podpięty do 32 bitowego 68020 za pomocą 16 bitowej magistrali i do tego nisko taktowanej, więc osiągi będą kiepskie. Tego typu konstrukcje mają sens, gdy fast jest na karcie i magistrala między CPU a fastem jest 32 bitowa... tak jak w 68EC020-TK.
Pamięć możesz spróbować dodać ręcznie komendą AddMem (jest na Aminecie), bo może winny jest autoconfig. Jakie informacje pokazuje Showconfig? Chodzi głównie o "Boards" i konfigurację pamięci.
Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby sprzedanie obu tych kart i kupno 68EC020-TK, albo TF536. Cenowo wyszłoby bardzo podobnie.


Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 19:14:29 przez wali7
5
[#7] Re: TerribleFire 520 nie widzi pamięci FAST

@wali7, post #4

A masz może płytkę do tego na sprzedaż :)
[#8] Re: TerribleFire 520 nie widzi pamięci FAST

@grpw, post #7

Chwilowo to mam mniej płytek niż potrzebuję... ale na dniach będę zamawiał u Chińczyków.
[#9] Re: TerribleFire 520 nie widzi pamięci FAST

@grpw, post #7

Muszę poszukać, ale chyba mam płytki jeszcze gdzieś do TK20 jeśli Cię interesuje. Czarny mat.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem