kategoria: A600
[#1] A600 rozszerzenie ChipRAM problem.
Parę dni temu kupiłem do A600 rozszerzenie pamięci Chip 1MB stąd: link
I mam problem. Po wpięciu mam takie objawy:
Amiga startuje do drugiego ekranu POST, tego mniej szarego lub,
Amiga pokazuje czerwony ekran lub,
Amiga pokazuje żólty ekran.
Ale zawsze, niezależnie od ekranu dioda POWER pulsuje: słabsze światło, normalne światło i tak w kółko. Raz szybciej, raz wolniej. I po jakimś czasie następuje reset.
Po wypięciu rozszerzenia, Amiga normalnie wstaje. Bootuje z dysku (karty CF) lub z dyskietki.
Proszę o pomoc, co jest uszkodzone, co mogę zrobić? Czy pamięć kupiłem uszkodzoną (podobno jest nowa)? Czy płyta główna nie przyjmuje pamięci?
Płyta główna jest po wymianie kondensatorów, mam kartę CF z 4GB, podzielone na dwie partycje.
Dzieki z góry :)

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 17:27:31 przez krzysiek95

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 17:28:26 przez krzysiek95

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 17:29:04 przez krzysiek95
[#2] Re: A600 rozszerzenie ChipRAM problem.

@krzysiek95, post #1

Czy nowa rzecz nie może się zepsuć ?
Odeslij w ramach gwarancji.
[#3] Re: A600 rozszerzenie ChipRAM problem.

@Norbert, post #2

No kumam, że może być jakaś uszkodzona, źle złożona. Na pewno ją odeślę, zrobię zwrot, bo zamawiałem przez internet. Ale chcę upewnić się że z moją płytą główną wszystko jest w porządku.

A w którą stronę powinienem ją włożyć? Wkładałem układami do góry (w stronę klawiatury). Tylko wtedy klapka ciężko się zamyka.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 18:04:12 przez krzysiek95

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 18:05:23 przez krzysiek95
[#4] Re: A600 rozszerzenie ChipRAM problem.

@krzysiek95, post #3

Jeśli nie masz innego rozszerzenia, które działa na innej A600, to nie wiadomo w jakim stanie jest płyta główna.
Nie masz w pobliżu nikogo kto ma a600 ?
[#5] Re: A600 rozszerzenie ChipRAM problem.

@Norbert, post #4

Nie mam :/ Chyba, że mam i nie wiem, mieszkam pod Łodzią :D Mam jeszcze sprawną A500, ale rozszerzenie pasować nie będzie.
Płyta ogólnie wygląda na czystą, były wymieniane w niej kondensatory. Układ graficzny jest problemem. Czasami jakiś kolor wysiądzie, albo pojawiają się paski, ale chyba to nie przeszkadza dodatkowej pamięci.
[#6] Re: A600 rozszerzenie ChipRAM problem.

@krzysiek95, post #5

A może coś z innej beczki, tzn zasilacz "na granicy" ?
Miałem to rozszerzenie i jego się chyba nie da odwrotnie założyć, bo się klapka nie zamknie ?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 20:32:32 przez mike100
[#7] Re: A600 rozszerzenie ChipRAM problem.

@mike100, post #6

Właśnie jak wkładam w stronę układami do góry do klawiatury to klapka się domyka, ale wolę nie ryzykować zamykać, żeby nie ułamać.
A jak włożę odwrotnie to coś mogę spalić?

Nie wiem o co Ci chodzi z zasilaczem na granicy. Mam zasilacz wersję 4,5A. Nie rozkręcałem go nigdy, nie wiem jak jest w środku.
[#8] Re: A600 rozszerzenie ChipRAM problem.

@krzysiek95, post #1

Przetrzyj zlacze w amidze jakimś alko i wtedy spróbuj
[#9] Re: A600 rozszerzenie ChipRAM problem.

@Kulamario, post #8

Przetarłem izopropanolem i to samo :(
1
[#10] Re: A600 rozszerzenie ChipRAM problem.

@krzysiek95, post #9

Może znajdzie się ktoś z A600, kto ci sprawdzi to rozszerzenie. Na odległość ciężko stwierdzić co nie działa

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 22:06:18 przez snifferman
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem