kategoria: A600
[#1] Vampire 600 V2
Panie, Panowie,

Rozważam zakup. Jak tam wygląda temat z wyjściem video? Czy przy HDMI wgrany jest jakiś soft z filtrem CRT? Ostrego FullHD nie przeżyję :).

Dzięki!

P.S. Ewentualnie, gdyby ktoś z Wawy zechciał być tak uczynnym i pokazać mi funkcjonalność karty na żywym organizmie (przyniosę napoje) to wiecie... dozgonna wdzięczność :).

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 12:32:45 przez wilkwcieniu
[#2] Re: Vampire 600 V2

@wilkwcieniu, post #1

Cześć, masz dwa sygnały PAL z Amigi i drugi osobno z HDMI Vampira dla RTG i tam jest opcja SCANLINES. Odpalać klasycznych gier/dem przez HDMI nie będziesz mógł, tylko te pod kartę graficzną. Pozostaje korzystać z dwóch monitorów, jakiegoś switcha, lub ręcznie przełączać sygnał na monitorze.

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 13:53:16 przez JakubH_
[#3] Re: Vampire 600 V2

@JakubH_, post #2

Rozumiem. Zapytam, doprecyzowując:

Czy każda gra ma możliwość wyjścia przez sygnał rgb a tylko nieliczne przez hdmi?
Mi to hdmi jest średnio potrzebne.
Jeśli wypuszczę wszystko przez klasyczny port korzystając ze wsparcia mocy Vampire to jest ok.
[#4] Re: Vampire 600 V2

@wilkwcieniu, post #3

No to tak. To, co korzysta z RTG po prostu nie odpali na monitorze RGB a poleci w próżnię.
[#5] Re: Vampire 600 V2

@JakubH_, post #2

Chyba nie jest tak do końca ?
Jest przecież wersja wasdu do V2 z AGA ?

wtedy cały obraz idzie przez HDMI, tyle że wtedy A600 jest tylko obudową, klawiaturą i zasilaniem
[#6] Re: Vampire 600 V2

@UJP, post #5

Ten rdzeń jest w wersji alfa jest niedopracowany praktycznie nie do użytku. A jeżeli nie zainstalujesz sterowników od RTG to amiga będzie działać normalnie jak z kartą turbo i nie musisz używać HDMI.
1
[#7] Re: Vampire 600 V2

@UJP, post #5

Nie ma RTG, FPU i flopp nie działa, kompatybilność mizerna, nigdy nie wyszedł oficjalny core gold3 z AGA dla V2.
[#8] Re: Vampire 600 V2

@UJP, post #5

Jest przecież wersja wasdu do V2 z AGA
- to jak z jednorożcem... ponoć istnieją, niektórzy mówią, że widzieli; a sporo po prostu w jednorożce wierzy.
Nie ma jeszcze oficjalnego core Gold3 do Vampire v2. TU jest opisane kiedy "być może" będzie i w jakiej postaci.
[#9] Re: Vampire 600 V2

@PWS, post #8

Dobra.

Uległem pokusie. Przegrałem z kretesem.

Ustawiłem się w kolejce po Krwiopijcę zarówno do 600tki, jak i 1200...

Ktoś jest w stanie określić ile mam czasu na uzbieranie eurasów? 6, 10, 12 m-cy?...

Dzięki!
[#10] Re: Vampire 600 V2

@wilkwcieniu, post #9

Spokojnie zbieraj...ja na v600 czekałem jakieś 14miesiecy a na v1200 czekałem równo rok i pewnie czekał bym dłużej ale arti odstąpił mi miejsce w kolejceszeroki uśmiech
1
[#11] Re: Vampire 600 V2

@wilkwcieniu, post #9

Bardzo optymistyczna wersja to 1 rok natomiast bardziej realna to wydaje mi się że półtora jak nic i to pewnie tylko na jedną z tych dwóch
1
[wyróżniony] [#12] Re: Vampire 600 V2

@wilkwcieniu, post #1

Jak Ci się chce wpaść na Kabaty to pokażę. Pisz na priv.
1
[#13] Re: Vampire 600 V2

@wilkwcieniu, post #9

A nie mogłeś kupić z naszej giełdy??
Jeszcze niedawno dwa takie emu.. były dostępne..

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 15:12:00 przez RokiS
[#14] Re: Vampire 600 V2

@perinoid, post #12

Na pewno napiszę. Dzięki!!!
[#15] Re: Vampire 600 V2

@RokiS, post #13

A nie zauważyłeś , że kolega zaczął rozważać zakup wczoraj ? W tej chwili jest jedna sztuka V600 w dziale giełda za 1700zł, ale to chyba lepiej poczekać nawet ten rok i kupić za 300eur.
[#16] Re: Vampire 600 V2

@JakubH_, post #15

Zauważyłem, że szybko podjął decyzję o zakupie tego czegoś.
I tak zgadza się: czas to pieniądz - może kartę mieć już albo może będzie kiedyś ją mieć...
[#17] Re: Vampire 600 V2

@JakubH_, post #15

za rok to może być koniec świata inzwazja wampirów, więc ten tego (oczywiście żartuję)
[#18] Re: Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

Wiesz... W kontekście bardzo już głębokiej abstrakcji, która stała się codziennością, nie zdziwiłbym się :) ...
[#19] Re: Vampire 600 V2

@RokiS, post #16

Ni spinajmy się... Będę odkładać. Wydatek mniej zaboli :).

"tego czegoś" obojgu nam przydałby się szybki kurs z dyplomacji dla początkujących :) <3 ...

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 17:11:46 przez wilkwcieniu
[#20] Re: Vampire 600 V2

@juen, post #11

W sensie, że wydadzą mi tylko jedną a na drugą będę czekać kolejny ~rok?

Jest jakaś lista oczekujących? Dostałem tylko potwierdzenie, że poinformują mnie, gdy już będzie "hardłer". Nic ponadto.
[#21] Re: Vampire 600 V2

@wilkwcieniu, post #20

Czekasz na obydwie naraz, a nie że jedna za rok a druga za dwa lata. W twoim przypadku to dobre rozwiązanie bo i tak odkładasz kasę, a jak za rok pojawi się coś lepszego na horyzoncie to zawsze możesz zmienić zdanie i zrezygnować.

Co do listy oczekujących to nie ma takowej udostępnionej. Poprostu czekasz cierpliwie na maila od majsty. Jak go dostaniesz to opłacasz zakup i za 2tyg karta jest u ciebie.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 17:26:58 przez jaster

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 17:32:45 przez jaster
2
[#22] Re: Vampire 600 V2

@wilkwcieniu, post #20

Inną opcją, ja z niej skorzystałem w 2018, jest zakup w AMIGAstore.eu. Niewykluczone, że lada moment będzie chwilowy wysyp tych kart, bo stoi tam, że w maju ma być nowy rzut produkcyjny. Ale koszty karty u nich są spore plus koszty przesyłki z Hiszpanii, nie, może źle radzę... Przynajmniej ten tekst, że mają produkować w maju daje jakiś pogląd na stan rzeczy. W każdym razie kilka razy u nich kupowałem i wszystko było git.
1
[#23] Re: Vampire 600 V2

@juen, post #11

Ja na Vampira do A600 czekałem 3 miesiące. Ale to było sporo czasu temu.
[#24] Re: Vampire 600 V2

@wilkwcieniu, post #9

Ogólnie jestem pesymistycznym i negatywnie nastawionym użytkownikiem Vampire v2 na A600. Mam kartę od prawie samego początku projektu; zapewnienia o emulacji AGA na A600 były od zawsze i praktycznie co wydanie upgrade core było "że, bedzie już w następnym"... niestety jak to jest już z Apollo team - "obiecanki cacanki, a głupiemu radość".
Naiwnie wierzę że finalnie te legendarne-magiczne-core-jednorożec Gold3 wyjdzie na v2... niestety znając Apollo team, będzie to chłam by zamknąć usta krytyce. Skupili się na v4, klepią kasę, a o korzeniach projektu praktycznie zapomnieli. Dobrze, że wybierasz v2 do A1200 - tam emulacji AGA nie potrzeba - bo i po co?
Użytkowanie Vampira jest mega-irytujące - kupisz to zobaczysz. Mnie nadal wpienia przełączanie pomiędzy scart a hdmi, gdy "obraz gdzieś ginie". I tego na "mur-beton" nikt nie poprawi bo - "ten typ (vampire) tak ma".
Karta fajna by się chwalić bunchmarkami, ale czy rzeczywiście to jest warte czekania rok i wydawania kasy rzędu wypłaty??? nie jestem już tego pewien. No ale to Twój wybór i Twoja kasa...
5
[#25] Re: Vampire 600 V2

@PWS, post #24

A ja bym na jego miejscu się zastanawiał czy warto do a1200 kupoeać vampira, bo do a1200 są przynajmniej jakieś alternatywy (blizzardy, apollo, warp) Karty do a1200 częściej pojawiają się na a...gro, giełdzie czy amigeju i można coś upolować. Do a600 vampir jest w tej chwili bezdyskusyjnie najlepszym turbo bo stare karty z 030 są praktycznie niedostępne.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 09:57:35 przez jaster
[#26] Re: Vampire 600 V2

@jaster, post #25

A ja powiem tak warto bo za ok. 2000 zł. nic lepszego nie kupi do A1200. A czekając na te karty proponował bym w międzyczasie zaopatrzyć się w monitor który na wejściu VGA obsługuje sygnał z Amigi (15kHz/50Hz) i posiada dodatkowo wejście DVI lub HDMI np. coś ala BenQ BL915 nie będzie problemu i ogarnie wszystko jednym monitorem.
1
[#27] Re: Vampire 600 V2

@Drakon, post #23

no ja już czekam ponad rok...
[#28] Re: Vampire 600 V2

@juen, post #27

No to pewnie niedługo się doczekasz. Ja na V1200 czekałem 14 miesięcy i się doczekałem od miesiąca mam. V500 i V600 też mam ale te kupiłem od ręki kilka lat temu w sklepie amigastore.eu wtedy kosztowały o 50 euro więcej niż bezpośrednio u Igora.
[#29] Re: Vampire 600 V2

@Alex, post #28

Zgadza się. Na samym początku oczekiwanie było o wiele krótsze, w pewnym momencie hajp się napompował i masa ludzi się zapisała. Pewnie wszystko zależy od tego czy Igor nadal sam składa, bo gdyby robiło to kilka osób to zdecydowanie skróciło by to czas oczekuwania.
[#30] Re: Vampire 600 V2

@Alex, post #26

za ok. 2000 zł. nic lepszego nie kupi

Ale pomijając zupełnie kwestie finansowe ( w granicach rozsądku) i zakładając że ma się rok na odkładanie hajsu, to wybór już nie jest tak oczywisty. Głównie chodzi mi tu o to co lepiej doradzić koledze, vampir v1200 czy warp1260. Ja sam wybieram obydwie😀

Reasumując: kolego wilkwcieniu, zbieraj spokojnie kaskę. Jak pojawi się vampire v600 na sprzedaż (w przyzwoitej cenie) zanim dojdzie twoje miejsce w kolejce to spokojnie kupuj. Nie ma w tej chwili lepszej karty do małej sześćsetki.
Co do karty do a1200, to spokojnie czekaj jak rozwinie się sytuacja na rynku (masz na to conajmniej rok) Ocenisz, zadecydujesz...

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 12:09:26 przez jaster
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem