kategoria: CDTV
[#1] CDTV a SCSI DVD
Hej,

mam pytanko czy DVD PIONEER DVD303S-1 podpięty pod sterownik SCSI będzie działał z CDTV ?
Sterownik to: Commodore Amiga CDTV Expansion SCSI Controller Addon HDD / CD (https://www.ebay.pl/itm/224472987663?_trksid=p2485497.m4902.l9144)

czy lepiej szukać cdrom SCSI? Zależy mi na szczelinowym modelu CD, który wepnę w miejsce starego napędu.
[#2] Re: CDTV a SCSI DVD

@tyrpo, post #1

Po pierwsze oryginalny naped CD w CDTV ma dedykowane oprogramowanie w ROMie i dosc specyficzne podlaczenie do kontrolera na płycie głównej.
Możliwe ze da sie podłączyć SCSI Cdrom do tego kontrolera scsi, ale watpię aby dało się uzyskać funkcjonalność oryginalnego. Nie bedzie działać oprogramowanie z ROMu ani wyswietlacz ani przyciski przedniego panelu, no chyba ze trafi sie jakis elektrycznie rozbudowany naped aby zrobic polaczenia pomiedzy panelem a napedem.
[#3] Re: CDTV a SCSI DVD

@orila, post #2

Zgadzam się. Blisko dekadę temu miałem kontroler SCSI, gdzieś tam jest tutaj recka nawet, podłączyłem go dla testów jako drugiego. Owszem działa, ale to nie rozwiązuje tematu zastąpienia go z pierwszym :/
[#4] Re: CDTV a SCSI DVD

@BomberMAX, post #3

Macie rację koledzy. Faktycznie przecież sie da się tak sterować wtedy z panelu. Jest taka opcja albo wtedy kiedy cdrom jest wyposażony we front panel (ale to rzadkość) albo można na cdrom na atapi zamontować płytę sterującą jednak wtedy CDTV staje się elementem tylko grającym muzykę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem