kategoria: CD32
[#1] Niespodziewany sposób naprawy napędu
Kiedyś w CD32 walczyłem z coraz gorzej działającym napędem CD - coraz większe problemy z odczytem CD-R, bezużyteczny speed x2 itp. Wymieniłem napęd i było ok... jakiś czas - problemy wróciły. Myślałem że napęd padaczka znów do wymiany, ale niedługo potem z jakiegoś powodu wymieniłem zasilacz CD32 i napęd odżył
Wniosek nasuwa się taki, że napęd jest bardzo wrażliwy na parametry prądu podawane przez zasilacz. Może napęd zużywając się ma coraz większe wymagania dot. zasilania? W każdym razie wychodzi na to że przy niedomagającym zasilaczu komputer będzie jeszcze chodził ok ale napęd zacznie powoli świrować, więc w razie problemów prostsza i skuteczna może się okazać wymiana/naprawa zasilacza zamiast napędu pomysł
3
[#2] Re: Niespodziewany sposób naprawy napędu

@rutra80, post #1

Amiga CD32 została zbudowana aby była tania, dlatego nie tylko CD jest wrażliwy na parametry zasilania. Niektore tranzystory pracują na granicy stanów przełączania, i zmieniają stan jeśli napięcie z zasilacza jest inne od spodziewanego. Warto też porównać płytę ze schematem i dolutować te elementy których z podowu oszczędności Commodore nie wstawił bo jakoś to działa. U mnie złapałem brak rezystora powodujący brak dźwięku kiedy zmieniałem zasilacz.
Ale oczywiście recap też jest zawsze konieczny (też zasilacza). Ja recapowałem także elektronikę napędu CD.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 06:58:29 przez orila
2
[#3] Re: Niespodziewany sposób naprawy napędu

@rutra80, post #1

W sumie zawsze zaczynamy od sprawdzenia źródła zasilania. Ja wstawiłem zasilacz Cisco, nie że mi się nie chciało robić recapu tylko moją CD32 odkupiłem po tym jak toś stwierdził szkodę całkowita na niej.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem