kategoria: A600
[#1] Furia a karta CF
Cześć.

Doszły mnie słuchy, że Furia jest wybredna w temacie obsługi kart CF. Chciałbym oszczędzić sobie frustracji i nie wyważać otwartych drzwi. Pomożecie z wyborem marki/modelu i ewentualnych kroków, co zrobić, żeby nie rwać włosów z głowy... Dziękuję.

P.S. Jaki kickrom będzie najlepszy do pracy z turbiszonem?
[#2] Re: Furia a karta CF

@wilkwcieniu, post #1

W tych słuchach (na RetroAmi) były też polecane SanDiski do współpracy z Furią.
Co do Kicka to pewniakiem pewnie byłby "zwykły" 3.1, jak byłoby z nowymi wynalazkami 3.1.4 i 3.2 - nie wiem, ale pewnie też OK
1
[#3] Re: Furia a karta CF

@Jacques, post #2

a ten... czy w tych "słuchach" może obiło Ci się o uszy, że ktoś, gdzieś, kiedyś, komuś sugerował? https://lotharek.pl/productdetail.php?id=210
Bo się poważnie zastanawiam :)...

Dziękuję!
[#4] Re: Furia a karta CF

@wilkwcieniu, post #3

1
[#5] Re: Furia a karta CF

@wilkwcieniu, post #3

Ja mam jakiegoś no-name adaptera SD-IDE, którego kupiłem lata temu i działa elegancko z kartą ADATA i kickstartem 3.1.4, a ostatnio 3.2 (warto podnieść z 3.1, żeby nie bawić się w MAX TRANSFER, podmianę scsi.device, itd.). Więc od Lotharka powinien działać tym bardziej, bo w końcu sprawdzona marka.
Z tego, co czytałem, istotne jest, żeby Furia miała najnowszy firmware, bo jest dużo mniej wybredny w stosunku do pamięci masowych.
1
[#6] Re: Furia a karta CF

@wilkwcieniu, post #1

Jeśli chodzi o a600, to jest chyba najbardziej
wybredna ze wszystkich amig, jeśli chodzi
o karty cf do ide.
Ostanio kupiłem karte transcenda za 67zł
4gb i działa w a600.
Srebrny sandisk 4gb nie działa, sławetny
kingston z kwiatkiem nie działa (działał
kiedyś w a1200).

Jeśli chodzi o pcmcia, to już jest katastrofa.
Jedyna karta cf jaką mam, która jest
widziana w pcmcia to sandisk ultra ii 2gb,
których w sprzedaży nie ma już od wielu lat
(nowych).

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 22:29:28 przez mmarcin2741
[#7] Re: Furia a karta CF

@wilkwcieniu, post #1

Zwykły chiński adapter SD-IDE rozwiąże Twoje rozterki. Ewentualnie AmSider od Lotharka. Nie pchaj się w CFki. Szkoda nerwów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem