kategoria: A600
[#1] A600 turkusowy/cyan ekran
Witam, jak w temacie. Po wlaczeniu zasilania amiga wyswietla turkusowy (lub jak kto woli w odcieniu cyan) ekran na zalczu RGB, a na composite jasnoszary i po chwili sie restartuje ( robi loop'a ). Co moze byc przyczyna? Kickstart podmieniany - bez zmian.
Plyta przelezala podobno sporo lat, byla troszke zasniedziala miejscami ( ale wymyta wyczyszczona i nie pomoglo ). Pozdrawiam
[#2] Re: A600 turkusowy/cyan ekran

@yacc, post #1

Może to przypadek podobny to tego:
[#3] Re: A600 turkusowy/cyan ekran

@mmarcin2741, post #2

W moim przypadku ekran jest caly turkusowy, nie widac "ekranu z dyskietka"
[#4] Re: A600 turkusowy/cyan ekran

@yacc, post #3

Kolor ten oznacza błąd pamięci chip, prawdopodobnie uszkodzona kość pamięci chip.
[#5] Re: A600 turkusowy/cyan ekran

@Amigo-A1200-040, post #4

Wygooglowałem, ze zielony ekran to blad RAMU, aczkolwiek sprobuje zmienic RAMy. Dziekuje
[#6] Re: A600 turkusowy/cyan ekran

@yacc, post #5

Ramy ok, podmieniane uklady: u4,u13,u7,u3,u5 - bez zmian, dalej ekran tego samego koloru (dalej nie wiem co oznacza ten kolor error code).
Po wylutowaniu na chwile u2 - czarny ekran ( nie mam mozliwosci podmiany tego ukladu - nie posiadam).
Nie ruszalem CPU i U8, plyta rev.1.5 made in thailand



Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 22:27:22 przez yacc
[#7] Re: A600 turkusowy/cyan ekran

@yacc, post #6

Może spróbuj DiagRoma wstawić i połączyć się po rs232
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem