kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] Vampire i A2000
Hej wszystkim, mam taką prośbę i pytanie zarazem. Kupiłem ostatnio na kartę Vampire2+ i mam problem.
Chodzi o, że mam rzecz jasna tylko 1MB Chip RAM ale nie uruchamiają mi się gry po WHDLoad, to znaczy jak uruchamiam na przykład Syndicate, czy Prehistoric czy inne proste tytuły to monitor się wygasza lampka activity na wampirze pali się w sposób ciągły i gra się nie uruchamia.
Moje pytanie jest takie czy przy takim sprzęcie z 1MB chip RAM WHDLoad powinno działać normalnie ?
Czy macie jakiś pomysł co to może być jeśli nie pamięć ?

A jeśli to pamięć to mam jeszcze kartę A2091 z 2MB RAM, nie wiem czy to jest chip ram, ale jeśli tak to czy jest możliwość wykorzystywania tej karty jednocześnie z wampirem ? Pytam gdyż po włożeniu tej karty do A2000 komputer się nie włącza, oczywiście jak niema wampira - jest ok. Może to kwestia zworek ?











[#2] Re: Vampire i A2000

@tiejcz, post #1

Masz scadubler albo 2 monitor na RGB
Syndicate jest ECS/OCS obraz ci nie pójdzie przez Hdmi

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 18:40:03 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 18:41:36 przez Dorian3d
[#3] Re: Vampire i A2000

@tiejcz, post #1

Nie będziesz miał obrazu z gier / dem pal przez HDMI. HDMI jest tylko dla RTG.
[#4] Re: Vampire i A2000

@tiejcz, post #1

i wywal z sys bsdsocket.library to Roadshow nie będzie piszczał
[#5] Re: Vampire i A2000

@Dorian3d, post #4

Wielkie dzięki pykło bezbłędnie po Waszych wskazówkach...

[#6] Re: Vampire i A2000

@tiejcz, post #5

Mam A500 z 1mb chip ram i kilka gier się nie odpala,
bo chcą więcej chipu. Ale to dotyczy dosłownie
kilku tytułów.
Znalazłem też kilka gier, które wymgają cpu 020
(chyba Cedric np.).

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 21:20:54 przez mmarcin2741
[#7] Re: Vampire i A2000

@tiejcz, post #5

Miała być SuperAGA i wypluwać obraz przez Hdim ale nie wyszło.
Gdzieś można znaleźć na sieci ten wsad do Vampire ( Super aga)
[#8] Re: Vampire i A2000

@Dorian3d, post #7

Gra nie warta swieczki. Slaba komaptybilnosc, nie ma RTG, FPU i nie dziala fdd. To byla wersja alpha. FPGA jest pelne w V500/600, nie bedzie wsadu z AGA.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem