kategoria: CD32
[#1] CD32 +sx1+fmv
Dobry wieczór. Witam wszystkich miłośników amigi.

Mam mały dylemat. Posiadam CD32 z dodatkiem FMV i sx1. Niestety Amiga widzi tylko 4 mb ramu a zamontowane mam 8. Czy da się to jakoś obejść?
[#2] Re: CD32 +sx1+fmv

@Wankowicz, post #1

Wow, rarytas kiedyś miałem cd32 z sx1 i o ile dobrze kojarzę w środku sx1 są zworki od ramu.
[#3] Re: CD32 +sx1+fmv

@deejayremix, post #2

Zgadza się. Mam je ustawione na 8MB. Gdy wyjmę FMV fizycznie to konsola widzi całą pamięć.
[#4] Re: CD32 +sx1+fmv

@Wankowicz, post #3

Zatem pewnie moduł fmv zajmuje adresowanie i pewnie niestety z nim max to 4mb, tak podejrzewam tylko.
[#5] Re: CD32 +sx1+fmv

@deejayremix, post #4

Też tak sądzę.

Czy jest jakaś możliwość wyłączenia go bez wyciągania?
[#6] Re: CD32 +sx1+fmv

@Wankowicz, post #5

http://amiga.resource.cx/exp/sx1
dokładnie tak jest "accepts up to 4 MB RAM with the FMV module installed or 8 MB without it" niestety, co do wyłączenia może instnie jakaś kombinacja klawiszy looknij w manual.
[#7] Re: CD32 +sx1+fmv

@deejayremix, post #6

Ehh no to słabo. Trudno. Fmv pewnie poleci na allegro. Filmy będę oglądał na psx.
[#8] Re: CD32 +sx1+fmv

@Wankowicz, post #7

Hei. Moduł fmv robi tak samo z promodułem. Też tyle zostaje ram-u.
Czy dobrze zrozumiałem, że chcesz oglądać Video cd na Playstation 1 ?
[#9] Re: CD32 +sx1+fmv

@Mikrobi, post #8

Dokładnie tak. Mam FMV do psx.
[#10] Re: CD32 +sx1+fmv

@Wankowicz, post #7

Wystaw na ebaju, a za kasę kupisz sobie mieszkanie w apartamentowcu.
2
[#11] Re: CD32 +sx1+fmv

@Wankowicz, post #9

To ja w takim razie zalecam porządne sprawdzenie jakości odtwarzania !
Wszystkie nakładki do psx-a jakie sprawdzałem dawały źle zdekodowany obraz pełen kwadratowych makrobloków i smużenie drogi obiektów. Jak zamierzasz z tego korzystać często to naprawdę sprawdź wcześniej!
Napisz, czy masz filmy do sprawdzenia.
1
[#12] Re: CD32 +sx1+fmv

@waldiamiga, post #10

https://www.ebay.pl/itm/Commodore-Amiga-CD32-con-Joypad-Full-Motion-Video-FMV-FUNZIONANTE/253690610405
[#13] Re: CD32 +sx1+fmv

@Mikrobi, post #11

Faktycznie obraz jest hmmm. Nie tak to powinno wyglądać.

Zatem po raz kolejny się zastawiam. Nie da sie dorobić jakiegoś mechanicznego przełącznika, który by odcinał cały moduł FMV gdy nie jest mi on potrzebny?
[#14] Re: CD32 +sx1+fmv

@Wankowicz, post #13

Ja nie wiem jak. Dodatkowo to bydle ciągle się grzeje nawet jak nie pracuje...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem