kategoria: A600
[#1] RGB2HDMI produkcja seryjna
Panie, Panowie,

Czy jakaś rodzima (lub zagraniczna) Firma planuje wprowadzić finalny produkt dla A600? Warto czekać czy rzeźbić samemu lutownicą?

Jakiś czas temu znalazłem pięknie poprowadzony produkt, który nie koliduje z turbiszonami.

Zakupiłbym.



Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 16:40:25 przez wilkwcieniu
[#2] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #1

zgłaszam chęć zakupu
1
[#3] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@111zenek, post #2

Widząc entuzjazm grupy poważnie zastanawiam się nad samoróbką wg tego projektu.
[#4] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #1

Czy jakaś rodzima (lub zagraniczna) Firma planuje wprowadzić finalny produkt dla A600?
Realia są mniej więcej takie:
  • Najpierw trzeba doprowadzić projekt do stanu, w którym można go składać seriami. To czasami jest bardzo nieoczywiste, bo projektanci o tym nie myśleli i pół godziny montażu więcej nie robiło im różnicy. Jak masz złożyć 50 sztuk, już robi.
  • Potem trzeba konkurować cenowo z hobbystami z eBay/Allegro, który ten sam projekt sobie składają bez zakładania firmy, płacenia podatków, przejmowania się rzeczami typu WEEE i tak dalej, a często polutują to tak, że ręce opadają z szelestem. No ale są tani.
  • Dodatkowo w przypadku sprzętu, którego montaż nie jest trywialny (a tak jest tutaj), trzeba się użerać z klientami co to im nie działa i "żądam zwrotu pieniędzy" bez zwrotu rzekomo uszkodzonego sprzętu, a potem się okazuje, że np. miał uszkodzoną Amigę, albo nie przeczytał instrukcji montażu. Ale przecież "płaci, więc wymaga".
  • Na koniec dowiadujesz się, że "jesteś za drogi" i "żerujesz na pracy twórców opensourcowego projektu".

Nie ma sensu się szarpać.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 22:30:45 przez Krashan
4
[#5] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@Krashan, post #4

Jeśli "Nie ma sensu się szarpać."... to co??? kładziemy się do trumny? i Odchodzimy w niepamięć???
Chłopie - Walcz! Ludzie TO kupią!
[#6] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@PWS, post #5

Kupujemy lutownicę i lutujemy sobie sami. To nie jest tak trudne, jak się powszechnie uważa.
3
[#7] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wali7, post #6

Poleć jakąś 😉. Wiesz, dla ludzi, którzy nigdy tego nie robili (patrz ja) to jednak wyzwanie. Szykuje się wobec tego tutorial na YT. Przynajmniej się czegoś nauczę.
[#8] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@Krashan, post #4

Mimo wszystko: kto jeśli nie Ty?
[#9] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@PWS, post #5

Jeśli "Nie ma sensu się szarpać."... to co??? kładziemy się do trumny?
Nie, skąd. Tak jak wali7 napisał, jak ktoś lubi open hardware, to zamawia płytki u Chińczyka w promo za dwa dolary, bierze lutownicę i montuje sobie sam. Tanio, dobrze, szybko. Ideał.

Ja tylko napisałem, że np. dla mojej firmy nie ma to biznesowego sensu. A nie, że takie projekty nie mają sensu w ogóle.
[#10] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #7

Polecam np. taką https://pl.aliexpress.com/item/32945257770.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3f3d2396yv3dZY&algo_pvid=c5c9b09c-9d4b-40c8-9dc2-3c01bd28d639&algo_exp_id=c5c9b09c-9d4b-40c8-9dc2-3c01bd28d639-0
Kupiłem rok temu i bardzo sobie chwalę, wcześniej używałem popularnego Zhaoxin 936 (nadal ją mam, tyle że używam okazjonalnie, bo nowa jest lepsza).
Do tego lutowie ołowiowe w drucie 0,25 - 0,5 mm z topnikiem i dobry flux np. RMA7 .....
i voila, można zaczynać.
1
[#11] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #3

w innym wątku wrzuciłem adapter z ebay do a600 nie wymagający lutowania. w PL nie ma, szkoda z chęcią bym zakupił.
to samo dotyczy sie wycinania itp tylko pod potrzebę montażu. wolałbym nie ciąć obudowy i ekranów.

sam nie mam takiej wprawy w lutowaniu, wolę coś większego, np. auto naprawić itp.
szeroki uśmiech
[#12] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wali7, post #10

voila, można zaczynać.


No dobra...
Na starość nauczę się jeszcze podstaw elektroniki - w zastosowaniu teoretycznym i manualnym.
W sumie jak nie teraz to kiedy?

Dziękuję.
Walnę sobie prezent na 40tkę.
[#13] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@111zenek, post #11

Chyba nawet widziałem.

Pytanie czy to można przerzucić bezkolizyjnie na płytkę pcb (popatrz początek wątku). To zastosowanie umożliwia nałożenie furii, vampira, fast ramu bez kolizji z układem.

Takie coś będę chciał zrobić. I zrobię, jak mi kolega Krashan nie pomoże :) ...

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 10:48:05 przez wilkwcieniu
[#14] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #12

Ja zacząłem lutować w Amigach w okolicach 40 właśnie (czyli jakieś 8-9 lat temu), a wcześniej w liceum lutowałem różne rzeczy z użyciem transformatorówki, więc raczej inna technika lutowania... więc można powiedzieć, że zaczynałem od zera.
1
[#15] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #1

Witam wszystkich, podepnę się pod temat żeby nowego nie zakładać.
Robił któryś z kolegów adapter pod CDTV?
[#16] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wali7, post #14

To daj mi jeszcze kilka wskazówek na początek, żebym nie pokaleczył rąk ani układu :) ...
[#17] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #1

Może nie jestem w temacie za mocno ale czy istnieje wersja dla A1200 ?
[#18] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@slawekwozniak, post #17

czy istnieje wersja dla A1200


W przypadku a1200 problem rozwiąże IceDrake od Apollo.
Wiem, niekoszernie i nie dla każdego, ale zgodnie z zapowiedzią jedno wyjście HDMI załatwi temat OCS/ECS/AGA/RTG.
Ja tam poczekam :) ...
1
[#19] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #18

Dzięki. Też chętnie poczekam :)
[#20] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #18

jedno wyjście HDMI załatwi temat OCS/ECS/AGA/RTG

Nie trzeba bedzie ciagle przełączać trybów w tv jak w wampirach?
1
[#21] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@Bociek78, post #20

To na razie tylko zapowiedzi.
Idąc ich tropem, owszem. Nie trzeba będzie śmigać po "sourcach".
2
[#22] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #16

1. Jak chcesz się nauczyć "maziania płytek" w KiCadzie to polecam na jutubie videotutorial od Contextual Electronics. Z niego się uczyłem jak miałem zrobić projekt na studia, parę wieczorów i masz cały program opanowany. Jak przejdziesz przez ich serię filmów to bez problemu zrobisz własną wersję płytki dopasowaną wymiarowo tak jak tego chcesz.

2. Prototypy można zamawiać dość tanio we wschodnich płytkarniach - JCLPCB, PCBWay, Seeed Studio, itd. Obecnie ALLPCB ma promocję że zrobią Ci raz w miesiącu 5 takich samych płytek max 10x15cm za 0$ + 0$ wysyłki, pod warunkiem że pliki produkcyjne do płytki są unikalne (czyli to jest Twój prototyp albo robisz coś rzadko zamawianego przez innych).

3. Zaczynaj od rzeczy małych. Nie ma nic gorszego niż zbyt potężny projekt na dzień dobry - ugrzęźniesz, zniechęcisz się i tyle było z hobby. Amiga to nie wyścigi - nie miałeś RGB2HDMI przez ten cały czas, to i rok czy dwa bez niego też przeżyjesz. ;)

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 16:57:13 przez teh_KaiN
1
[#23] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@teh_KaiN, post #22

Dzięki zastosuję się do rad :) ...

nie miałeś RGB2HDMI przez ten cały czas, to i rok czy dwa bez niego też przeżyjesz


Optymista z Ciebie ;) ...
[#24] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #23

Cześć amigowych sklepow robi taka robotę.
Konkretnie nie powiem ktory, musiałbyś poskakać po ich stronach i popytać, czy są w stanie złożyć Ci taka płytkę lub czy sami planują wyprodukować np. Kilkanaście sztuk. Pytałem chyba o coś podobnego dla małej płytki która miała łączyć diody aide+vampire ide.
Albo poszukać takiej usługi u specjalisty. Jeśli są schematy to zrobi.
[#25] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@mateusz_s, post #24

Zdecydowałem już, że zrobię to sam. To nie może być aż tak trudne, prawda? ;) ...
1
[#26] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #25

Tylko uważaj bo lutowanie wciąga, wiem coś o tym , no i można się odprężyć przy lutowaniu.
1
[#27] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@QUAD, post #26

Będę się strzegł! ;)
[#28] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wilkwcieniu, post #27

Polecam szklaneczkę dobrego piwa podczas lutowania. Ja z powodzeniem stosuję :)
1
[#29] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@wali7, post #28

Polecam szklaneczkę dobrego piwa podczas lutowania. Ja z powodzeniem stosuję :)


jako flux ?
[#30] Re: RGB2HDMI produkcja seryjna

@Cezarykl, post #29

Pewnie do gaszenia ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem