kategoria: Programy
[#1] Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów
Cześć.
Tak jak wskazuje tytuł tego tematu, soft ma problem z odtworzeniem kilku formatów muzycznych.
Za każdym razem gdy trafi na .xm-a czy nawet niektóre .mod-y wywala okno błędu z informacją "trouble with player group"
Wersja 2.45, próbowałem też na ostatnio wydanej becie jednak z takim samym skutkiem.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
[#2] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@szczupi26, post #1

https://github.com/koobo/HippoPlayer/blob/v2.46-beta/dist/HippoPlayer.group
[#3] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Wrzucałem wczoraj. Bez skutku
[#4] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@szczupi26, post #3

Udostępnij te niedziałające pliki, sprawdze czy u mnie działają.

Może są tylko czymś spakowane?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 07:35:27 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#5] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Pod wieczór postaram się wrzucić choć dziwi mnie to ponieważ jest to rozpakowane do jednego folderu archiwum XTD-a. Przeglądając je po dekompresji na PC jak i na Ami znajduję tylko pliki .mod
[#6] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@szczupi26, post #1

Wejdź do prefs i sprawdź ścieżkę dostępu do player group. Tam też jest info o jego wczytaniu lub nie.
1
[#7] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@szczupi26, post #1

A czy sprawdzałeś co na to SnoopDos?
[#8] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@szczupi26, post #1

Mozesz miec domyslnie ustawiona sciezke na "s:" w preferencjach w zakladce "Play-1" .
[#9] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@cactoos, post #8

Wiem że dla niektórych zabrzmi to śmiesznie ale czy mogę prosić o łopatologiczne objaśnienie poszczególnych czynności które mi polecacie wykonać ?
[#10] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@szczupi26, post #9

Na Aminecie razem z wersją 2.45 jest dokumentacja w języku polskim
http://aminet.net/package/mus/play/hippoplayer

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 07:46:48 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
1
[#11] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@szczupi26, post #9

Jeśli to pytanie jest też do mnie to moim pierwszym odruchem gdy coś nie działa jest przeczytanie komunikatu który bywa że sie przy tym pojawia. Jeśli to nie podpowiada jak rozwiązać problem to drugim odruchem jest uruchomić SnoopDosa. To program który śledzi wszystkie operacje dyskowe i zapisuje co robi lub próbował zrobić i czy sie to udało, potem ponownie próbuję zrobić to co chciałem, a potem patrzę co w tym czasie zarejestrował SnoopDos. Zwykle widać w nim że np szukał pliku o pewnej nazwie w pewnym katalogu ale nie znalazł i dlatego nie udało mu sie wykonać tego co chciałem by zrobił. I wtedy wiem jakiego pliku i w którym katalogu mi brakuje. Zwykle jakiejś biblioteki albo datatypu, itp.
1
[#12] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@ZbyniuR, post #11

Okej, dzięki za informacje OK Przeanalizuję wszystko na spokojnie i dam znać czy udało się znaleźć rozwiązanie.
[#13] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@szczupi26, post #5

To że jest w nazwie .mod nie znaczy że plik nie jest spakowany.

Napisz jak wyglądają nagłówki tych plików.
[#14] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@Norbert, post #13

To że jest w nazwie .mod nie znaczy że plik nie jest spakowany. [...]


...ale to, ze w nazwie jest .xm juz na 99% znaczy, ze spakowany nie jest. Na moje oko, to nie jest wina packer'a, tylko blednej sciezki do pliku hippoplayer.group.
[#15] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@cactoos, post #14

Na nowo wrzucony Hippoplayer 2.45, ustawienia domyślne, bez zmian.
Próba odtworzenia experience.mod (XTD) z błędem:

link

SnoopDos pokazuje coś takiego:

link

Mod stający okoniem

link
[wyróżniony] [#16] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@szczupi26, post #15

Przegraj Hippoplayer.group do S:
3
[#17] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@Norbert, post #16

Tylko tyle i aż tyle, wszystko zaczęło pięknie działać. Wielkie dzięki ! OKOK
[#18] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@szczupi26, post #17

Zobacz, że ta dyskusja zakończyła by się już na samym początku. Napisałeś, że wrzucałeś ten plik a potem jeszcze dostałeś podpowiedź, żeby sprawdzić ścieżkę dostępu tego pliku w ustawieniach. Prefs w GUI widać zaraz po uruchomieniu programu.
[#19] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Wrzucałem do tego samego katalogu w którym znajdował się Hippoplayer. Nie zdawałem sobie sprawy że plik .group odpowiada za wsparcie różnych formatów i musi dodatkowo zostać załadowany z domyślnego miejsca na dysku (gdzie trzeba go skopiować) lub przez wskazanie jego lokalizacji w opcjach. Dlatego w moim przypadku prosiłem o tłumaczenie wszystkiego jak przysłowiowej "krowie na rowie"
[#20] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Tak z innej beczki, to zauważyłem że ten moduł jest 12ch, przerobiony programem Multer.
FileMaster go nie odtwarza, tak samo protracker. HippoPlayer i kilka innych programów dają radę (nawet winamp na grzybie).

Z ciekawości zassałem ten program (Multer) ze strony XTD, czytam readme. Co prawda muzykiem nie jestem, ale wtedy takie cuda, że mody protrackera miały po 12ch, wow :)

Były może jakieś dema (gry wątpię) w których takie mody były odtwarzane?
[#21] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@karolb, post #20

Jest inaczej niż myślisz.

Multer 2.1 :: download
Program do konwersji specjalnie napisanych modułów ProTrackerowych do formatu wielokanałowego. Obecnie raczej nieprzydatny w epoce wielokanałowców ale kto wie. :)
[#22] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@karolb, post #20

Kilku muzyków używało Multera. Bethoven i X-ceed (Snoopy) z tych pierwszych co pamiętam, i głównie na multichannel compo a nie do dem. W amidze odtworzenie takiego modułu zostawia bardzo mało dżusku na efekty w demie.
[#23] Re: Hippoplayer - problem z odtwarzaniem formatów

@Ralpheeck, post #22

W amidze odtworzenie takiego modułu zostawia bardzo mało dżusku na efekty w demie.


Na A500 tak, ale na przełomie wieków powstało trochę produkcji na szybsze procki, gdzie użyto multichanneli.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem