kategoria: CD32
[#1] Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD
Witajcie
Mam pewien problem z amigą Cd32, mam w niej zainstalowana karte TF330, gry odpalają się z niej bez najmniejszego problemu, ale gdy wkładam grę na płycie CD, zazwyczaj ta się nie bootuje, piszę zazwyczaj bo czasami pojawi się ekran startowy i wisi, płyta się kręci, lampka się świeci i to wszystko. Dodam że po wyjęciu karty gry startują bez najmniejszych problemów. Amiga jest po pełnym recapie, również testowałem na zasilaczu ATX ale nic to nie zmienia.

Czy gry na płytach CD nie sa kompatybilne z TF330? Te same gry odpalane z WHDLoad działają bez problemu
Proszę o pomoc
[#2] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@micielk, post #1

Nic z tym nie zrobisz. Możesz sobie wyłącznik karty zrobić, żeby nie wyciągać karty jak najdzie Cie ochota na grę z płytki.
[#3] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@nekroskop, post #2

Na mojej cd32 z tf330 niedziala jedynie wing commander ale whdload lata bez problemu
[#4] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@micielk, post #1

Witam
Też posiadam ten super zestaw CD32 plus TF330 :)
Ja u siebie nie mam problemu z uruchamianiem gier z CD - przynajmniej na takie gry nie trafiłem. Stąd moje pytania:
1. wszystkie gry tak wariują? podaj jakiś tytuł to sprawdzę u siebie :)
2. jaki masz priorytet partycji bootowalnej - powinien być ustawiony na 2 lub mniej ( u siebie w partycji z WB mam ustawiony priorytet na 1)
3. czy uruchamiasz gry z płyty od razu po włączeniu Amigi - czy też po uruchomieniu się systemu
4. próbowałeś wyłacz w boot menu cache i partycje na disable ustawić?
1
[#5] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@RokiS, post #4

Hej
1. Zdecydowana większość, udało mi się odpalić ultimate body blows i microcosm
Nie działa: Pirates, alien breed 3d, Heimdall, chaos engine, cannon fodder, premiere, bubba n stix
2. Testowałem różne ustawienia
3. Tak z cold boota, ale próbowałem też z workbencha, niestety to samo
4. Zerkne
Dowiedzialem się że TF330 ma bug który uniemożliwia wyłączenie Fastu przez zworkę i to się zgadza, ta niby wylacza ale uruchamia z powrotem bo jakiejś minucie, terriblefire przyznał że bug istnieje ale nic z tym do tej pory nie zrobił niestety, tutaj źródło https://www.exxoshost.co.uk/forum/viewtopic.php?f=70&t=1877

Whdload śmiga bez problemu, ale chcę mieć możliwość odpalania gier z płyt

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 18:53:18 przez micielk
[#6] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@micielk, post #5

Skoro na TF uruchamia się na Microcosmo z CD - a ta gra raczej dużo płytką mieli - to podejrzewam słabszy laser albo co bardziej prawdopodobne płytke CD "niemarkową" , za szybko wypaloną.
Takie mam wnioski na szybko - jeszcze przed sprawdzeniem u siebie tytułów które u Ciebie nie chcą działać.
[#7] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@RokiS, post #6

Problem dotyczy gier oryginalnych, nie testowałem na "wypalonych", laser jest bez zarzutu, po wyjęciu karty wszystkie gry działają z płyt bez problemu.
[#8] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@micielk, post #7

...


Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 21:13:24 przez nostrum666
[#9] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@micielk, post #7

Sprawdziłem u siebie : heimdall, chaos engine i bubba 'n' stix - wszystko się wczytuje.
Partycja startowa ma u mnie priorytet na 1 ustawiony.
Cache i mmu załączone - ja u siebie mam założoną pełną 030/50 choć przed wymianą z ECO030/40 też nie miałem problemów z uruchomieniem gier z płyt.
Wersję TF mam 3b.
A jaki masz Riser z PS/2 czy USB?
[#10] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@RokiS, post #9

Riser z PS2, wczytuje ci się faktyczny gameplay? Bo mi się wiesza w różnych miejscach ale nie dochodzi do gameplayu? ja mam rev. 3, partycja startowa ustawiona chyba na 0

A i czy odpalałeś na oryginałach, bo piraty są popatchowane

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 13:24:47 przez micielk
[#11] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@micielk, post #10

A i czy odpalałeś na oryginałach, bo piraty są popatchowane


W jakim celu sa patchowane piraty? Ja skopiowałem sobie wszystkie moje oryginały i gram z cdr ale nie miałem potrzeby patchowac czegokolwiek.
[#12] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@micielk, post #10

Testowałem na ich kopiach bezpieczeństwa, ale bez problemu mogę grać na oryginałach. Mogę - ale nie zawsze to robię - bo przy włączonym TF nie mam dostępu wewnętrznej pamięci CD32 - tej na save-y. Także do grania zostają tylko gry "na szybko" bądź z kodami do kolejnych poziomów :).
Sprawdź z wyłączonymi wszystkimi partycjami w Boot menu - ustaw ma disable.
Sprawdź też z odpiętą kartą CF/SD - zobaczymy czy procek / Fast nie robią problemów.
[#13] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@micielk, post #10

a u siebie testowałeś może też inne wersje niż oryginalne?
[#14] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@micielk, post #10

Riser Kippera z PIC?
Wywal PIC'a i sprawdź .


Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 17:13:08 przez nekroskop
[#15] Re: Amiga CD32 + TF330 problem z grami CD

@RokiS, post #12

Przypuszczam, że wasze różnice wynikają z różnych oprogramowań karty w OF
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem