kategoria: A2000/A3000
[#1] TK68EC020 i IDE w A2000
Hej!

Czy któryś z użytkowników turbiny TK68EC020 próbował pod jej IDE podpiąć jednocześnie HDD/CF i CD? Ten kontroler jest w stanie obsłużyć HDD i CD na jednej szelce?
Pobrałem pakiet oktapus z aminetu, tam są trzy sterowniki:ALF3, Oktagon, AT i żaden nie wykrywam mojego IDE.
Na przykład po odpaleniu sterownika Oktagon i następnie uruchomieniu Oktagon Prefs dostaję komunikat Can't open SoftSCSI_ATE9.device
Jakich sterowników powinienem użyć?
Dodam że IDE działa świetnie z jedną kartą CF bez sterowników. Jakieś sugestie?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 16:33:13 przez neuron55
[#2] Re: TK68EC020 i IDE w A2000

@neuron55, post #1

[#3] Re: TK68EC020 i IDE w A2000

@neuron55, post #1

Z powodów (sprzętowych), których szczegółów w tej chwili nie pamiętam napęd CD nie będzie Ci działał pod tym kontrolerem na tej karcie. Tak samo zresztą jak i np. w przypadku TK-030 Matzego.
Dlatego też żeby korzystać z napędu CD do swojej A2000 musiałem dodatkowo wpakować AT-BUS 2008-Clone.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 11:00:11 przez Kilos
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem