kategoria: A600
[#1] Amiga 600 dziwne zachowanie klawiatury.
Siemka.
Miałem dzisiaj trochę problemów z moją A600. Mianowicie - klawiatura. Niektóre klawisze nie działały. Wyjąłem ją, rozkręciłem, wyczyściłem i wszystkie działają. Ale jest problem... Reset raz działa raz nie. Jak wejdę w Amiga Test Kit wcisnę CTRL i lewa Amiga to w programie raz się świecą oba naciśnięte klawisze, raz wcale się nie świecą. Co ciekawe, jak wcisnę lewa Amiga i np klawisz F to świecą się oba. CTRL i inne klawisze też jest okej. Zaczyna świrować tylko jak wybiorę CTRL + lewa Amiga lub prawa Amiga.
Co jest nie tak?
I mam inne pytanie, czy w dzisiejszych czasach można taką folię (to zielone) kupić nowe? Bo chyba pada mi to :( Albo wejście w płycie głównej. Będzie to działać jak kupię coś takiego ?

EDIT.
Jak kliknę CTRL i ALT lub SHIFT to też świruje.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 18:06:34 przez krzysiek95
[#2] Re: Amiga 600 dziwne zachowanie klawiatury.

@krzysiek95, post #1

Można kupić nowe folie do klawiatur Amigi 600. Szukaj
na allegro membrana klawiatury amiga.
[#3] Re: Amiga 600 dziwne zachowanie klawiatury.

@mmarcin2741, post #2

Okej dzięki.
Znalazłem taką link. Czy to będzie działać. Bo tutaj jest jakiś numer, folia zielona/niebieska, nie kumam tego. I czy na pewno uszkodzona jest folia, no bo w sumie działało jeszcze tydzień temu wszystko normalnie...
[#4] Re: Amiga 600 dziwne zachowanie klawiatury.

@krzysiek95, post #3

Uszkodzona folia pod klawiszami lub na końcówce gdzie wkładasz ją w gniazdo, uszkodzone CIA, uszkodzone ścieżki, uszkodzone złącze. Kolor niebieski widac na złączu folii lub kiedy wyciagniesz klawisz i on jest montowany na prostokątnym młoteczku.
[#5] Re: Amiga 600 dziwne zachowanie klawiatury.

@Stoopi, post #4

Folia sprawna, układ CIA sprawny. Gniazdo chyba też.
Problem rozwiązany. Dzięki wszystkim za pomoc. Wystarczyło lekko przyciąć taśmę, 2-3mm. Tam gdzie się podłącza do płyty głównej.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 19:40:26 przez krzysiek95
[#6] Re: Amiga 600 dziwne zachowanie klawiatury.

@krzysiek95, post #5

W razie jakby padła folia w A600 (A1200 czy A500) tp - panti2310 robi zamienniki na pcb... o niebo trwalsze od folii. A jeśli chodzi o A600 (zielone/niebieskie) to pcb jest po prostu tak dopasowane, że można je instalować jako zamiennik obu. Był wątek na naszym forum z etapu projektowania i produkcji.
Ja kupiłem zarówno "folię-pcb" do A600 jak i do A1200 i śmiało polecam takie rozwiązanie jako trwalsze od oryginalnej folii.
2
[#7] Re: Amiga 600 dziwne zachowanie klawiatury.

@PWS, post #6

Ooo, dzięki śliczne za poradę :)
Do A500 chyba będę musiał kupić, bo tam notorycznie przestaje działać parę klawiszy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem