kategoria: A600
[#1] Problem z rozszerzeniem Chip w A600
Szanowni!
Po 5 tyg czekania dotarła do mnie przesyłka od Amiga Kit z rozszerzeniem 1MiB Chip + RTC dla A600. Rozpakowałem, zainstalowałem i zonk. Maszyna wstaje, ale każda próba dostępu do IDE skutkuje zwiechą: zapala się dioda HDD i maszyna zamarza. Mogę wejść w Boot Menu i jeśli wyłączę HDD, rzeczy z FDD normalnie się uruchamiają. Próbowałem bez modułu RTC, przeczyściłem styki, ale nic to nie dało. Stare rozszerzenie chip bez RTC działa bez zarzutu.
O co może chodzić? Uszkodzone układy pamięci na module?
[#2] Re: Problem z rozszerzeniem Chip w A600

@btr, post #1

A czy działa IDE HDD bez rozszerzenia pamięci ?
Nic o tym nie napisałeś .
[#3] Re: Problem z rozszerzeniem Chip w A600

@Norbert, post #2

Tak, OS startuje normalnie ze starym rozszerzeniem, albo bez dołożonego Chipu. Pewnie nie ma to znaczenia, ale w IDE wpięty jest adapter SD z kartą 8 GB.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem