kategoria: A600
[#1] Adapter tom x + pad z pc
Witam
Czy ktoś z szanownych kolegów korzysta z takiego cuda :

https://allegro.pl/oferta/adapter-mysz-myszka-joystick-pad-psx-amiga-tom-r2-7564988407

Mam pytanie czy w przypadku korzystania z padów PC (mających wsparcie adaptera) działają tylko podstawowe kierunki (krzyżak) czyli góra-dół, lewo-prawo czy też można korzystać z drążka/gałki analogowej?
[#2] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #1

Analog też działa, dla CD32 wspiera wszystkie przyciski.
[#3] Re: Adapter tom x + pad z pc

@mikecios, post #2

DziękiOK
[#4] Re: Adapter tom x + pad z pc

@mikecios, post #2

A dla np A1200 nie?
[#5] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Solo Kazuki, post #4

Nie mam 1200 ;)
[#6] Re: Adapter tom x + pad z pc

@mikecios, post #5

Szkoda, bo wolał bym mieć 100% pewność. Wprawdzie mam dwa joypady zgodne z tymi od CD32, ale i one po czasie mogą przestać prawidłowo działać. Szukam więc alternatywy, najlepiej właśnie pod USB.

Chociaż może do tego czasu coś gdzieś jakoś w Warp... Obecnie używam myszy bezprzewodowej i nie wyobrażam sobie przejścia z powrotem na tę z Amigi 600/1200 (choć to przynajmniej jest ergonomiczna mysz).

Edit: Oczywiście mysz bezprzewodowa jest pod USB.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 07:41:36 przez Solo Kazuki
[#7] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Solo Kazuki, post #6

Do myszy bezprzewodowych mogę sie odnieść bo sam kilku używam z tomem i nie ma najmniejszego problemu.
[#8] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #1

Nie mam tej wersji ale mam Tom+ (wersja 2 bodajże) i niestety, nie działają z nim kontrolery microsoftu więc np. o graniu na gamepadzie od x360 (czy arcade sticku do xboxa) można zapomnieć a szkoda bo autor pomyślał o obsłudze kontrolerów z PS3 ale o xbox'owych nie. Bardzo mnie ciekawi co takiego nowego jest w tej wersji adaptera oprócz nowej nazwy?

Oczywiście link do instrukcji z aukcji nie działa ale wszystko można znaleźć tu http://electronica4u.com/files/documents/ Ja nie widzę tam instrukcji do tej nowej wersji adaptera więc raczej "chłyt marketingowy" aby wznowić (?) sprzedaż.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 23:02:12 przez Madman
[#9] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Madman, post #8

Adapter kupiłem niestety ani wspierana niby mysz Logitech m185 ani pad Esperanza eg 102 nie działają jak należy, myszka działa tylko w poziomie plus oba przyciski, pad znowu tylko w pionie..
Dwie inne myszki kablowe USB ta sama sytuacja..
[#10] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #9

To coś jest nie tak, czyli albo uszkodzony adapter, albo twoje gniazdo, albo problem z zasilaniem ok, racja
[#11] Re: Adapter tom x + pad z pc

@BULI, post #10

Moje gniazda raczej nie, działają na nich klasyczne joye oraz myszka. Obstawiam adapter, upewnię się jak podepnę go do innej amigi u kolegi..
[#12] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #11

Jesli niechcąco podpinałeś lub odpinałeś go od odpalonej Amigi to mogło coś Tomy trafić.
[#13] Re: Adapter tom x + pad z pc

@mikecios, post #12

Na szczęście przed użyciem przeczytałem instrukcję. Nie zdarzyło mi się go wpiąć na działającej Amidze.
[#14] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #13

To jeszcze spoboj go zresetowac wg instrukcji chociaz przyznam ze w mojej reset i klikanie klawiszami podczas resetu jest pomylone z ustawieniami dla atari st.
[#15] Re: Adapter tom x + pad z pc

@mikecios, post #14

Przywróciłem ustawienia fabryczne, zaktualizowałem firmware, adapter jest w trybie amigi.. i dalej to samo..
[#16] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #15

No to sprawdź tak jak u mnie, reset i ustaw jak dla atari st
[#17] Re: Adapter tom x + pad z pc

@mikecios, post #16

W trybie Atari ta sama sytuacja, w trybie c64 co zrozumiałe nic nie działa...
[#18] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #17

No to faktycznie cos jest powalone, wyslij komus do sprawdze ia.
[#19] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #17

Jak nie masz komunto mozesz mnie. Bo to a dziwne, u mnie dwa tomy dzialaja i z Amiga i z ST, zarowno myszki jak i pady różne z pc.
[#20] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #15

Ja, powiem szczerze, nie ogarniam tej instrukcji do tom+, robię tak jak jest w niej opisane i nie udaje mi się zmienić trybu działania z atari na amigę, pewnie wciskam przycisk(i) w nieodpowiednim momencie. W każdym razie, poradziłem sobie z tym za pomocą programiku (link znalazłem w opisie jednej z aukcji) autora podłączając adapter do pc, jak przy aktualizacji firmware. Sprawdź może czy rzeczywiście masz przestawiony tryb na właściwy sprzęt. Czy w drugim gameporcie masz ten sam problem? Czy na innym komputerze (niekoniecznie amidze) jest to samo?

-edit-
Pod tym filmem autora w komentarzu jest link do dysku google gdzie jest m.in. ten konfigurator o którym pisałem.
https://youtu.be/nVpGYbuq-aw
Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 12:58:08 przez Madman

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 13:07:06 przez Madman
[#21] Re: Adapter tom x + pad z pc

@mikecios, post #19

Dzisiaj odebrałem zwrot, okazało się że Tom był ok a całe zamieszanie wynikało z uszkodzonej przejściówki którą muszę mieć do swojej A 600. Na szczęście teraz wszystko śmiga jak należy..
[#22] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Madman, post #20

Przywróć ustawienia fabryczne, tom domyślnie ustawiony jest na Amigę.
[#23] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #21

Bo kiedyś ta przejściówka była sprzedawana w zestawie z TOM+ a teraz nie, trzeba ją kupować osobno. Ja sobie zrobiłem taką z dwóch wtyczek DB9 zdejmując z jednej metalową obudowę, później to polutowałem i zaglutowałem całość glue-gunem ;)
[#24] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Madman, post #23

Teraz to by się przydała obsługa rolki jak w Rysiu 😃
[#25] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #24

Teraz to by się przydała obsługa rolki jak w Rysiu 😃

Zawsze można zmienić na Ryśka
2
[#26] Re: Adapter tom x + pad z pc

@Atryda, post #24

A czy w Tom'ie działa rolka po zainstalowaniu FreeWheel? Wiem że to nie takie rozwiązanie jak w Rysiu, ale mi i to by wystarczyło, a zastanawiam się nad kupnem jakiegoś adaptera.
[#27] Re: Adapter tom x + pad z pc

@AmiClassic, post #26

Nie działa
[#28] Re: Adapter tom x + pad z pc

@AmiClassic, post #26

Dla AmigaOS3.2 wystarczy tylko sterownik obsługi rolki dla Ryśka, dla pozostałych wersji systemu dodatkowo trzeba zainstalować pakiet FreeWheel.
[#29] Re: Adapter tom x + pad z pc

@spidi, post #25

Jak potrzebowałem adapter to Rysiek nie był dostępny, teraz już mam Toma i Github-a więc narazie wystarczy 🤪
[#30] Re: Adapter tom x + pad z pc

@spidi, post #28

Brawo, w końcu jest obsługa rolki w Ryśku OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem