kategorie: A500, Sprzęt
[#1] [Wicher500i] Transfery z dysku
Niezależnie od podpiętej karty CF/adaptera osiągam zawrotne transfery na poziomie 10kB/s (albo SysInfo się wiesza podczas próby wykonania testu). Co może być przyczyną? Z innym turbo te same karty osiągą normalny transfer, rzędu 1-1.5MB/s. Wszystkie zworki na karcie są zwarte, sprawdzałem też kartę z różnymi pamięciami. Ten sam efekt.


Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 23:52:30 przez _arti
[#2] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@_arti, post #1

Wgrałeś soft do wichra? Tam dało się ustawić tryb IDE.
Jakie scsi.device używasz. Ja używałem tego
Dodatkowo jaki masz firmware i jaka rewizja Wichra? Spidi udostępnił na stronie, więc może warto update zrobić.
Używasz MMUlib?
[#3] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@snifferman, post #2

Trudne pytania scsi.device mam z Kicka 3.1. Rewizja, to 2a. Nie używam MMUlib.
[#4] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@_arti, post #3

To może zacznij od instalacji softu od Wichra i zmiany trybu IDE na najwyższe PIO. Też mam 2a i spidi kiedyś podsyłał mi nowe wsady. Nie wiem jaki jest najnowszy więc trzeba o to zapytać autora.

Podłączyłeś prawidłowo dodatkowe sygnały? Zapomniałem, że wicher wymaga podłączenia zewnętrznych dwóch sygnałów, których nie ma na sockecie CPU. Może ty też o tym zapomniałeś

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 00:02:56 przez snifferman
[#5] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@snifferman, post #4

Nie mam nic dodatkowo podłączone. Nikt mi o tym nigdy nie wspominał Zainstalowałem ten soft od Wichra. Ustawiłem tryb PIO3 i zwiecha przy zapisie. Próbuję dalej.

PS: mimo, że na PCB jest wersja 2a, to zgłasza się on jako 2c.
[#6] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@_arti, post #5

Nie mam nic dodatkowo podłączone. Nikt mi o tym nigdy nie wspominał

Jest w instrukcji, którą pewnie masz w pudełku. Ja mam 2 Wichry i w każdym było o tym info jak i na tym forum kilka lat temu, jak był debiut tej karty


Jeśli mobo A500 to rev8 to można wlutować goldpiny i podłączyć tak



Nie odpowiadam jak coś źle podłączysz i spalisz turbo,amige,dom,osiedle lub doznasz uszczerbku na zdrowiu.

5:15 masz pokazane co gdzie jak


Nikt mi o tym nigdy nie wspominał

I nie zastanawiałeś się, po co dostałeś 2 kabelki w pudełku?
Raczej zapomniałeś. Podejrzewam, że kupiłeś tą kartę dawno temu, a że nie robimy się młodsi, to uleciało z pamięci.

instrukcja dla zapominalskich

PS: mimo, że na PCB jest wersja 2a, to zgłasza się on jako 2c.

Tak, bo pewnie masz wgrany firmware od 2c. Ustawienia zworek są więc opisane w instrukcji od 2c, którą podlinkowałem

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 00:51:23 przez snifferman
[#7] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@_arti, post #1

To objaw typowy w sytuacji, gdy nie ma podpiętego INT2.
[#8] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@perinoid, post #7

snifferman, perinoid
Obaj macie 100% racji. Stary już jestem i Amiga ma lepszą pamięć niż ja Wszystko teraz działa.
[#9] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@snifferman, post #6

Pytanie - jak mam drugą płytę, 8A i wlutuje te piny, to też to będzie działać, cz 8B mam coś specjalnego jeszcze?
[#10] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@_arti, post #9

W rev8 potrzebne sygnały są wyprowadzone pod tymi goldpinami i wtedy nie trzeba zakładać "klamerek" na układy. Poprostu "kradniesz" sygnały z innego miejsca. Masz wybór-klipsy, albo goldpiny. Nic specjalnego w tym nie ma, chyba, że chodzi ci o coś innego, to doprecyzuj pytanie.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 12:50:13 przez snifferman
[#11] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@snifferman, post #10

Mam 8a ale mam tylko punkty lutownicze, bez pinów. Jeśli je tam dolutuje, to te sygnały są tam doprowadzone, jak to jest w 8b?
[#12] Re: [Wicher500i] Transfery z dysku

@_arti, post #11

Z tego co pamiętam, to rev8a i rev8b różnią się kosmetycznie. Jedna ścieżka przy zegarze idzie inaczej i nie trzeba diody lutować na "skos". Dla wichra i omówionych sygnałów nie ma to znaczenia.
Możesz sobie sprawdzić miernikiem, czy wskazane miejsca na goldpiny i nóżki układów ze zdjęć i instrukcji wichra to te same sygnały.

U siebie sprawdzałem na rev8a i wszystko działa i jest tak jak mówię. Na rev8b wiem od innych, ale osobiście nie mam tej rewizji i nie sprawdziłem empirycznie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 13:55:13 przez snifferman
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem