kategorie: A500, CDTV, Sprzęt
[#1] [RAM] dziwne rozszerzenie 12.5MB FAST
Mam takie, dość dziwne rozszerzenie, które 5-6 lat temu kupiłem na Amibay od jednego użytkownika (autora tegoż). Czy ktoś podjąłby się zlutowania tego, np. na nadchodzącym SACPie?

Poniżej to, co napisał mi autor:

This RAM board also needs the additional Gary address patch board that makes Gary think all fastram accesses is in the 0x200000 area. A better solution is of course to use OVR signal, but this was my first go at this, so I did not know better then. On the bright side, the solution works, and it does not require soldering any wires to the A500 board, and its fully DMA compatible with A590 if its internal memory is disabled.

Please study the text in the schematics files for details. The latest PLD files included
facilitates support for IDE68K and CDTV, but this is only confirmed working by other
users.


I jeszcze dokumentacja, plik do wsadu itd..

[#2] Re: [RAM] dziwne rozszerzenie 12.5MB FAST

@_arti, post #1

jest to do zrobienia tylko dokumentacje zamieść lub prześlij mi na cybernet@anfa.pl
[#3] Re: [RAM] dziwne rozszerzenie 12.5MB FAST

@_arti, post #1

Sam byś to polutował :)
[#4] Re: [RAM] dziwne rozszerzenie 12.5MB FAST

@Panstalin2, post #2

Zainteresowany poskładaniem? PS Ta dokumentacja, co w linku, nie wystarcza do złożenia tego?
[#5] Re: [RAM] dziwne rozszerzenie 12.5MB FAST

@san_u, post #3

Jasne szeroki uśmiech Ja to, co najwyżej, mogę se kabelek-adapter zlutować.
[#6] Re: [RAM] dziwne rozszerzenie 12.5MB FAST

@_arti, post #5

Jestem pewien, że jako amator jesteś w stanie polutować wszystkie elementy, prócz kostek RAM, lutowanie tego można by porównać odrobinę do nawlekania nitki na igłę z dużym oczkiem, jeśli chcesz, by ktoś polutował Ci to na żywo, to proponuję chociaż spróbować pod okiem specjalisty ;)
[#7] Re: [RAM] dziwne rozszerzenie 12.5MB FAST

@san_u, post #6

Wolę wysłać, żeby zrobił to profesjonalista. Naprawdę
[#8] Re: [RAM] dziwne rozszerzenie 12.5MB FAST

@_arti, post #7

trzeba zaprogramować ATF16v8CZ - czy w zestawie jest on zaprogramowany ?
jeśli nie jest zaprogramowany to było by trzeba adapter do programatora 20-PLCC (9x9)
podobny do https://www.gotronik.pl/adapter-plcc20-to-dip20-uniwersalny-p-115.html

zmontować układ to nie problem


na pcb z RAM pod procesor są duże otwory pod piny to by szło z goldpin zrobić np https://allegro.pl/oferta/listwa-goldpin-precyzyjna-1x14-sip14-10516217239
ja te piny obieram z plastiku i wlutowuje w pcb cos w tym stylu
https://a.allegroimg.com/original/1e4030/40c9bd664884b1ea3a0537552cbb
1
[#9] Re: [RAM] dziwne rozszerzenie 12.5MB FAST

@Panstalin2, post #8

nie sztuka zlutować byle jak - trzeba sprawdzić i przetestować
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem