kategoria: A600
[#1] AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !
Zakupiłem Amigę 600, dokupiłem kartę Fast RAM 608 ( 8MB ), mam także adapter z kartą 2GB SD. Walczę od kilku dni i na Amidze i na WinUAE i w żaden sposób nie mogę ustawić karty, ani zamontować, ani sformatować. Kickstart w Amidze to 2.0 37.299 zakupiłem Kickstart 3.2 do A600 ale dopiero dojedzie. W WinUAE ustawiałem według różnych poradników i wgrywa się Workbench, odpalam HDinstall, szuka karty i daje komunikat że nie ma karty. Karta zamontowana, nie ma żadnych partycji i tak nie mogę nic zrobić. Gdzie robię błąd ?
[#2] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@Galtron, post #1

Ustawiłeś w HDtoolbox w ikonie scsi.device??
[#3] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@Galtron, post #1

W A600 musi być minimum 37.300 lub wyższy żeby automatycznie bootwał HDD o ile dobrze pamiętam.
2
[#4] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@_Skiba, post #2

Gdzie jest ta ikona ? Workbench czy w ustawieniach WinUAE ? I co należy ustawić ?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 16:49:37 przez Galtron
[#5] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@Galtron, post #4

Poczytaj tutaj

Na Amidze musisz mieć SCSI_DEVICE_NAME=scsi.device

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 17:09:47 przez _Skiba
[#6] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@_Skiba, post #5

Czyli na razie do póki nie dostanę nowego kickstart-u 3.2 nic nie zrobię ? Mam kickstart 2.05 37.299 i workbench do tej wersji. W plikach nawet jak zaznaczę żeby pokazywał wszystkie pliki nie ma pliku scsi.device
[#7] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@Galtron, post #6

nie męcz siebie, poczekaj na kicka 3.2
[#8] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@Galtron, post #6

[#9] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@Galtron, post #6

Wejdź w link w który ci wkleiłem, i zobacz punkt drugi, to masz zrobić.
[#10] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@_Skiba, post #9

Ale wystartuje z HDD/SD na tym kicku?
tutaj jest opis zrobienia dyskietki z loadmodule dla scsi.device, bo to w kicku ma jakieś błędy w obsłudze ide

wiki
Kickstart o numerze 37.299 (w pierwszych seriach zawierający błędy w obsłudze IDE, poprawiona wersja została opatrzona numerem 37.350),
[#11] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@snifferman, post #10

Z dyskietki wystartuje, na samym kicku nie.
[#12] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@_Skiba, post #11

Dzięki za pomoc, są jeszcze na świecie dobrzy ludzie , którzy doradzą jak powalczyć aby było dobrze ;) Czekam na Kick-a i będzie dobrze ;) Pozdrawiam
1
[#13] Re: AMIGA 600 i karta 2GB SD - problemy !

@snifferman, post #10

To że Wikipedia podaje że trzeba 37.350 dla dysku IDE to nie znaczy że jest to pierwsza wersja poprawiona.

37.300 w zupełności wystarczał - miałem do w swojej A600. Z dyskiem 425MB (podłączałem też większe).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem