kategoria: A500
[#1] Adfread, Amiga-PC
Poszukuję info na temat kopiowania dyskietki Amigi na PC za pomocą programu adfread. Posiadam PC z dwiema stacjami dyskietek 3,5 cala podpiętej na jednej taśmie. Próbowałem skopiować dyskietki Amigi na dysk PC, ale po skończeniu kopiowania, wyświetla się komunikat o błędzie odczytu Amiga-DOS, druga dyskietka czysta. Stacje dyskietek są ok, czytają i formatują dyskietki pod PC. Jeśli ktoś kopiował pod tym programem z powodzeniem poproszę o szczegółowe informacje czy w ogóle się da tym programem przenieść dane Amigi na adf.
[wyróżniony] [#2] Re: Adfread, Amiga-PC

@szczawinek, post #1

Odpowiem od końca: tak, da się przenieść tym programem amigowe dyskietki do ADF. Przerzuciłem w ten sposób ponad 100 moich dyskietek bez najmniejszych problemów ale... w czasach panowania DOS'a i Win9x.
Gdybym dzisiaj miał to robić to taki komp bym sobie skompletował aby odpalić DOS'a 6.22.
Zakładam, że używasz wersji ADFread 1.1 ze strony Toni Wilen'a? Pod jakim systemie próbujesz to robić? Zainstalowałeś fdrawcmd.sys?
1
[#3] Re: Adfread, Amiga-PC

@szczawinek, post #1

Potrzebujesz specjalnego urządzenia np. arduino floppy draw bridge, samym programem nic nie uzyskasz, link

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 15:13:27 przez Amcio
[#4] Re: Adfread, Amiga-PC

@Amcio, post #3

co Ty pjerniczysz. Według autora jedyne, czego wymaga ADFread, to płyta główna umożliwiająca podłączenie dwóch flopów.
[#5] Re: Adfread, Amiga-PC

@AmiClassic, post #2

Posiadam komputer Intel Pentium 4 CPU 3GHz, 1.25 GB Ram, dysk twardy 4GB z 1% wolnego miejsca. Zainstalowany Windows XP z Service Pack 2. Zainstalowany również fdrawcmd.sys i adfread 1.1 ściągnięty z jakiejś ogólnodostępnej strony. Nie wiem może zainstalować jeszcze raz adfread innej wersji ?
[#6] Re: Adfread, Amiga-PC

@szczawinek, post #5

Tych prastarych wersji ADFread niestety nie da się chyba już znaleźć, sam bezskutecznie szukałem jakiś czas temu. Podejrzewam, że DOS'a 6.22 nie masz zainstalowanego?
Próbowałeś wsadzić dyskietkę amigową do stacji B i spróbować czytać z tej stacji?
[#7] Re: Adfread, Amiga-PC

@AmiClassic, post #6

zdefiniuj "prastare".
http://webwood.de/download/adfread/adfread-1.0.zip
tyle że adfread 1.0 to są czasy późnego XP, a nie DOS/Win9x, natomiast o wersjach wcześniejszych nie ma nigdzie ani pół słowa.

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 13:39:33 przez snajper
[#8] Re: Adfread, Amiga-PC

@snajper, post #7

Nie udało Ci się shakować słownika?
przymiotnik
(1.1) bardzo stary, starodawny, sięgający dawnych czasów

Miałem na myśli wersje 0.x. W czasach XP nie miałem już DOS'a z NC na dysku, więc to musiała być starsza wersja adfread. Wersję 1.0 mam i widziałem w kilku miejscach, starszych niestety nie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 14:55:12 przez AmiClassic
[#9] Re: Adfread, Amiga-PC

@AmiClassic, post #8

Zainstalowałem wersję ADFread 1.0 i poszło. Rzeczywiście przenosi dyskietki Amigi na obraz adf, jeszcze muszę przetestować czy przeniesie dyskietkę 1.44 z plikami Amigi
[#10] Re: Adfread, Amiga-PC

@szczawinek, post #9

I to jest dobra informacja OK

P.S. Sprawdzałeś może Disk2FDI który Ci podesłałem? Nie mam tak antycznego sprzętu aby go sprawdzić, a ciekaw jestem czy również da radę.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 11:26:15 przez AmiClassic
[#11] Re: Adfread, Amiga-PC

@AmiClassic, post #10

Odpaliłem Disk2FDI, jest to wersja trialowa i wymaga rejestracji i specjalnego kabla, inaczej nic z tego.
[#12] Re: Adfread, Amiga-PC

@szczawinek, post #11

Dzięki za sprawdzenie OK, jednym słowem można to wywalić z dysku
[#13] Re: Adfread, Amiga-PC

@szczawinek, post #11

A modyfikacja nie dotyczy tylko stacji 5.25cala ?
[#14] Re: Adfread, Amiga-PC

@Norbert, post #13

Tego nie wiem, ja używam stacji 3,5 cala, fakt że program Disk2FDI ma większe możliwości niż ADFread ale za to jest darmowy i ma mniejsze wymagania sprzętowe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem