kategoria: CD32
[#1] Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?
Jak "zasymulować" wciśnięcie klawiszy funkcyjnych znajdujących się na padzie Amigi CD32 na klawiaturze zwykłej A1200/4000? Konkretnie chodzi o klawisze Forrward/Reverse przełączające zestawy stołów w grze Pinball Fantasies odpalonej jako konwersja HD z CD32 na Amidze 1200/4000?
[#2] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Cat, post #1

Tak tylko poinformuję, że istnieje wersja Pinball Fantasies w wersji AGA, w której stoły wybiera się na początku z klawiatury.

Tutaj to widać

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 16:16:22 przez kempy
[#3] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@kempy, post #2

Tak tylko poinformuję, że istnieje wersja Pinball Fantasies w wersji AGA, w której stoły wybiera się na początku z klawiatury.

Ale do odpalenia z twardziela? Bo to, że jest na dyskietkach to wiem i używam :) Tu chodzi o wersję AGA na HD.
[#4] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Cat, post #1

[#5] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Cat, post #3

Ale czy ta wersja AGA nie ma czasem instalatora? Sprawdź np. dyskietkę numer 2.

Jest też instalator WHDLoad, który obsługuje wersję dyskietkową w której stoły wybiera się z klawiatury.
[#6] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Norbert, post #4

Coś takiego.
https://aminet.net/package/driver/input/fakepad

No tak, ale to nie emuluje tych przycisków, na których mi zależy...
[#7] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@kempy, post #5

Ale czy ta wersja AGA nie ma czasem instalatora? Sprawdź np. dyskietkę numer 2.

Niestety w posiadanych przeze mnie wersjach - nie ma.
[#8] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Cat, post #7

To może warto poszukać innej wersji. W podręczniku PF AGA na ostatniej stronie pisze o instalatorze.

https://hol.abime.net/1056/manual
[#9] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Cat, post #6

Jak to nie emuluje tych przycisków?
Sprawdziłeś?

Key/Joystick mapping:

Directions: joystick
Fire (red): joystick fire button
Blue: joystick 2nd button (if any) or F1 key
Green: F2 key
Yellow: F3 key
Play: F4 key
Left ear: F5 key
Right ear: F6 key
[#10] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Norbert, post #9

Sprawdziłeś?

Tak. Generalnie odpalenie tego programiku zgodnie z instrukcją nic nie wnosi w temacie emulacji dodatkowych przycisków z pada CD32 niestety...
[#11] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Cat, post #10

Ogólnie to polecam po prostu kupić joypada który jest zgodny ze standardem CD32. Albo przejściówkę z taką funcją cokolwiek na DB9/DE-9.
Po drugie z tego co piszesz to masz wersje ECS/OCS. Wersja AGA z tego co pamiętam jest DOSowa i wybór stołów jest w CLI 1-4 zamiast menu w grze.
[#12] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Cat, post #10

Jaki program włączyłeś ?
Jakim programem sprawdzałeś działanie emulowanego pada?
[#13] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Solo Kazuki, post #11

o drugie z tego co piszesz to masz wersje ECS/OCS. Wersja AGA z tego co pamiętam jest DOSowa i wybór stołów jest w CLI 1-4 zamiast menu w grze.

Mam różne wersje. Akurat ta, o której pisałem na początku to wersja HD przekonwertowana z CD32, a więc AGA. Znalazłem także wersję AGA bez intra z menu wyboru stołu w CLI 1-4 q-wyjście (2 dyskowa z instalatorem HD). Instalator prosi wprawdzie także o trzeci dysk, ale po zainstalowaniu z dwóch w zasadzie działa. W zasadzie, bo wszystkie stoły można odpalić i przełączać się między nimi, ale przy wyjściu klawiszem q z menu są różne dziwne żółte alerty a czasem guru 8000 0000 i to mnie wkurza. Nie sądziłem, że to taki problem te przyciski funkcyjne w nieobecnym padzie i miałem szczerze mówiąc nadzieję, że po prostu uda się je zasymulować jakąś kombinacją klawiszy np. na A4000. Wersja CD32 odpalana z twardziela jest stabilniejsza ale nie ma dostępu do trzeciego i czwartego stołu mimo, że fizycznie są pliki wszystkich czterech stołów.
[#14] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Norbert, post #12

Jaki program włączyłeś ?
Jakim programem sprawdzałeś działanie emulowanego pada?

Odpaliłem fakepad a testowałem na grze.
[#15] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Cat, post #14

A wystarczyło sprawdzić klawisz HELP.
[#16] Re: Klawisze z pada CD32 na klawiaturze A1200/4000?

@Cat, post #13

W domu sprawdzę tą wersję CD32 pod WHDLoad. Jeżeli nie będzie miała obsługi klawiszy to zgłoszę to jako propozycję aby ją dodać. Nie wiem jednak jak długo mogło by to potrwać.
Ogólnie spróbuj wersję WHDLoad, na pewno żadne guru ci nie wyskoczy.
W razie problemów odzywaj się na priva to może razem coś wykombinujemy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem