kategorie: A600, Sprzęt
[#1] Mapowanie ROMów 1MB
Zrobiłem sobie custom ROM pod AmigaOS3.9 o wielkości 1MB i chciałem go zmapować do RAMu za pomocą MuMaprom. Mam 68030 z MMU, 2MB Chip i 64 MB Fast. Próba zmapowania kończy się błędem o braku pamięci. Czy w ogóle jest możliwe do zmapowania 1MB ROM?
[#2] Re: Mapowanie ROMów 1MB

@QkiZ, post #1

Do jakiej amigi ten custom? Nic o tym nie piszesz.
[#3] Re: Mapowanie ROMów 1MB

@Amigo-A1200-040, post #2

Amiga 600
[#4] Re: Mapowanie ROMów 1MB

@_Skiba, post #3

Tak, 600. Ale jakie to ma znaczenie? Używam maproma dostarczonego z AmigaOS3.2. Pewnie to jest ten sam co w mmulibs.lha z aminetu. Kickstart 512kB z kickiem 37.350 ładuje się bez problemu. Co prawda w pierwszej kolejności do chipu. Ale potem mogę go przerzucić do fastu odpowiednim przełącznikiem z MuMaprom.
[#5] Re: Mapowanie ROMów 1MB

@QkiZ, post #4

Chcesz zmapować fizyczny rom 1MB do Ram, czy fizycznie masz Rom 512kB, a chcesz zmapować 1MB Rom z pliku do Ram?
[#6] Re: Mapowanie ROMów 1MB

@Rafał A-3000, post #5

Fizycznie mam ROM 512kB (3.2), a chce zmapować 1MB ROM (custom 3.9) z pliku do RAM. MuMaprom mapuje tylko z pliku. Fizyczny ROM mapuje się innym programem.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 20:14:23 przez QkiZ
[wyróżniony] [#7] Re: Mapowanie ROMów 1MB

@QkiZ, post #1

Niestety swego czasu próbowałem mapowac rom na m-tecu 1230 mumaprom każda próba kończyła się zwisem i w końcu poległem. Wydaje mi się, że gdzieś przeczytałem, że się nie da.

Zerknałem jeszcze teraz do dokumentacji:

MuMapRom requires motherboard RAM, not expansion RAM, for the new kickstart
image. For a kickstart of a size of 512K, approximately another 512K of MMU
tables are necessary, again taken from motherboard RAM. That means that
approximately 1MB of RAM will be taken by this program. In worst case, i.e.
if there is no ranger memory or no other local memory available, 1MB of chip
memory is required in total. Hence, it is advisable to have a full
2MB of chip memory - or other local motherboard memory - available to use
this program.

Wychodzi na to, jeśli dobrze rozumiem, że musiałbys mieć 2 MB chip nie użyte do niczego przy pierwszym mapowaniu, wiec komunikat zdaje sie być technicznie poprawny.
U mnie skończyło się na romie 512 i workbench.library doczytywanym z dysku.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 01:49:18 przez Mir3k
1
[#8] Re: Mapowanie ROMów 1MB

@Mir3k, post #7

Ok, dzięki za wytłumaczenie. Spróbuję go odchudzić, tak aby miał 512kB. Resztę co wyrzucę załaduje z LoadModule.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem