kategoria: A600
[#1] 68030 do Amigi 600
https://www.ebay.pl/itm/363673188597

Czy warto brać tę sztukę za te cenę?
Ma ktoś doświadczenie z tą kartą (stabilność, problemy....)
Dzięki za wypowiedzi:)szeroki uśmiech
[#2] Re: 68030 do Amigi 600

@perfektkomp, post #1

Nie warto!
a teraz do Gieldy z tym dziadostwem
[#3] Re: 68030 do Amigi 600

@perfektkomp, post #1

Prawie ją kiedyś kupiłem.

Transakcja jest dla mnie wątpliwa z poniższych powodów:
- brak aktualnej fotki działającej karty,
- sprzedawca na prośbę o powyższe wykręca się tym, że ma Amigę w drugim domu, do którego nie wie kiedy się wybierze i że karta była sprawna kiedyś (bliżej nieokreślony czas), gdy ją wyjmował i ew. reklamacji nie przyjmie,
- gdy zalicytujesz to wystawi fakturę z wyższym kosztem wysyłki (nie tym, który pokazuje eBay),
- karta ma tylko 4MB i przy dolutowaniu kolejnych 4 zablokuje PCMCIA.

A630 zżera ją na dzień dobry
[#4] Re: 68030 do Amigi 600

@pp, post #3

O ta. To to jeszcze ma pamięć w Z2? A630 wyjdzie taniej i nowe, ma pamięć Z3. Jedyny minus do tej karty to brak FPU.
[#5] Re: 68030 do Amigi 600

@perfektkomp, post #1

To jest chyba odpowiednik Apollo 630. Jeśli tak, to nie warto. Karta jest dość duża i ciężka, a nie ma w żaden sposób uwzględnionego dodatkowego mocowania do płyty, oprócz podstawki na proca. Trafisz na podstawkę nieco wyrobioną i będziesz mieć niezłą jazdę.

Ja, po długiej, nierównej walce, trzeciej podstawce, próbach przyklejenia, itp., w końcu nalutowałem to dziadostwo na procka na sztywno. Dopiero po tym zabiegu Amigi da się używać. Ale to się może potem taka A600 po nocach śnić.
[#6] Re: 68030 do Amigi 600

@perfektkomp, post #1

Ta karta jest wystawiana już bardzo długo na ebayu. Sam miałem na nią ochotę ale z właścicielem jest kiepski kontakt. Nie polecam, nie za tą cenę.
[#7] Re: 68030 do Amigi 600

@jaster, post #6

Skoro jest nowa, tańsza karta, to ta oferta już jest nieaktualna.
Sprzedawca powinien obniżyć cenę szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem