kategoria: A600
[#1] A600 zerwane zaczepy
Panowie,

Kupiłem Ami z połamanymi zaczepami. Kupiłem też zastępcze klipsy z drukarki 3d. Super Glue/Kropelka nie łapią. Co robię źle?

Dziękuję.
[#2] Re: A600 zerwane zaczepy

@wilkwcieniu, post #1

Z jakiego tworzywa masz wykonane te zaczepy? Są różne materiały: PLA, ABS, PETG i inne, dla każdego jest inny optymalny klej.
SuperGlue/Kropelka to kleje cyjanoakrylowe, gdy musisz mieć bardzo cienką i możliwie dopasowaną spoinę. Jeżeli zaczepy wydrukowane są z ABS (tak byłoby najlepiej, bo obudowa Amigi to też ABS), to najlepiej używać klejów rozpuszczalnikowych do klejenia ABS.
1
[#3] Re: A600 zerwane zaczepy

@wali7, post #2

Dzięki za szybką odpowiedź.

W opisie aukcji nie podano składu chemicznego tworzywa. Może spojrzysz fachowym okiem?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amiga-600-zestaw-serwisowy-zatrzaskow-v1
[#4] Re: A600 zerwane zaczepy

@wilkwcieniu, post #1

U mnie doskonale sprawdzał się do zatrzaskow klej cyjanoakrylowy w żelu. Ale powiem szczerze nie wiem z czego były one wykonane, poprostu zamówiłem je na allegro i wkleiłem. Otwierałem już ta amige kilkanaście jak nie kilkadziesiąt razy i nadal jest ok.

Edit.
Dokładnie te kupowałem - tak mi się wydaje że były te same zdjęcia w auk ji.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 11:10:28 przez KoLi
1
[#5] Re: A600 zerwane zaczepy

@wilkwcieniu, post #1

Nie jestem fanem cyjanoakryli. Do klejenia ABS i innych tworzych używam tego. Pewnie innej firmy też będzie ok, ale ja akurat mam ten.
1
[#6] Re: A600 zerwane zaczepy

@KoLi, post #4

Kupiłem coś takiego:



[#7] Re: A600 zerwane zaczepy

@snifferman, post #5

W zasadzie do tej pory zawsze byłem zwolennikiem dwuskładnikowych "epoksydów". Kleiłem nimi dekoracje w akwarium :)... Jeśli nie sprawdzi się żel - mam rozwiązanie. Dzięki!
[#8] Re: A600 zerwane zaczepy

@wilkwcieniu, post #7

Superelastyczny i obrazek laczka. Zatrzask nie powinien się sztywno trzymać?

Są patenty robienia kleju rozpuszczając ABS w Acetonie i "spawania" na zimno, ale wtedy powierzchnie nie mogą być pokryte klejami z poprzednich testów. Nie testowalem tego.

Wyczyść powierzchnie po poprzednim klejeniu i sklej dwuskładnikowym "sztywnym".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem