kategoria: CDTV
[#1] Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych
Cześć, jestem nowym użytkownikiem forum, a znalazłem się tutaj ponieważ posiadam amigę CDTV oraz sporo pytań. Niestety nie na wszystkie znalazłem odpowiedzi w artykułach i tematach na forum. Jeżeli któreś z moich pytań było wałkowane, to bardzo przepraszam, musiałem przeoczyć. Niektóre z nich mogą wydawać się bzdurne ale chciałbym być tego pewny na 1000%

1. W mojej amidze są zainstalowane różne kickstarty. Przełączam je 3 przełącznikami z boku. Czy takie rzeczy były montowane zazwyczaj w ten sam sposób i jest schemat jaki kickstart załączy się w jakim ustawieniu? Czy może jest tak, jak podejrzewam, czyli to jakaś dziwna inwencja autora?
2. Co mogło skłonić autora do zamontowania kilku kickstartów? Jedyne co znalazłem na forum, to to, że niektóre gry (wymienieni byli tylko settlersi) mogą nie chodzić na nowszych, czy jest jakiś inny powód?
3. Czy znajdę nowy interfejs do amigi CDTV?
4. Oryginalna myszka niestety mi nie podchodzi (wyrobione przyciski i zbyt mało DPI), chciałbym podłączyć inną. Posiadam taką oto przejściówkę (znaleziona w piwnicy),
od taty usłyszałem, że takie przejściówki nigdy nie działały. Czy to prawda? Czy może wystarczy mysz obsługująca ps/2?
5. Czy jeżeli zakupię adapter ryś (bądź jeżeli będzie działać, to użyję tego z pkt 4), to będzie działać to poprzez interfejs do CDTV?
[#2] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@pitek, post #1

Kilka odpowiedzi znajdziesz w tym dość świeżym wątku.
[#3] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@Rafał A-3000, post #2

Czytałem, niestety nie ma tam odpowiedzi na moje pytania :(
[#4] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@pitek, post #1

Ad1
Wszystko zależy od metody montażu i przełączania kickstartów.
Nie była żadnego standardu sposobu instalacji takich rzeczy, więc można powiedzieć że to inwencja autora.
Ad2
Bo mógł to zrobić i miał taką możliwość.
Część oprogramowania wymagała czegoś więcej niż kick1.3 z cdtv
Ad3
Jaki interface?
Ad4.
Zadziała tylko pod systemem/workbenchem jeśli tą przejściówkę podepniesz przez przejściówkę do portu szeregowego Amigi (NIE DO PORTU MYSZY) poprzez przejściówkę 25-9
Wymagane jest uruchomienie sterownika myszy (jest na Aminecie).
1
[#5] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@Norbert, post #4

Interface do podłączania joysticków pod CDTV, czyli wychodzi na to, że zamiast podłączyć pod 9 pinowe gniazdo w interfejsie joysticków muszę podłączyć po 25 pinowe (takie, jak to co stacji dyskietek)? Co do samego sterownika, to będę potrzebował do tego urządzenia do wypalenia dyskietki pod amigę (czytałem, że z poziomu PC nie można tego robić)?
[#6] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@pitek, post #5

Daruj sobie z podłączaniem myszy pod port szeregowy.
Będzie to działało tylko pod systemem, więc już gierek z dyskietek nie obsluzysz taką myszą.
To drugie o czym piszesz dotyczy możliwości podpięcia 3 i 4 joya dla gier które potrafią obsłużyc takie połączenie (np Dynablaster)
[#7] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@Norbert, post #6

Czyli podsumowując nie mam co się nastawiać na podłączenie pod to myszki z PC w przypadku chęci gry z dyskietek?
[#8] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@pitek, post #7

Można to zrobić ale poprzez adapter.
[#9] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@Rafał A-3000, post #8

Czyli mogę kupić takie cudo i będę wtedy sobie pykać w settlersów na mojej myszcze "gamingowej" z PC?
[#10] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@pitek, post #9

Ten jest akurat na port DB9, a takiego portu cdtv nie ma.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 22:43:32 przez Rafał A-3000
[#11] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@Rafał A-3000, post #10

W interfejsie do joysticków mam :)
[#12] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@pitek, post #11

To wtedy zadziała.
1
[#13] Re: Garść pytań odnośnie CDTV oraz ogólnych

@pitek, post #1

Jako były użytkownik CDTV napiszę:

- ad.1- inwencja autora; nie na każdym kicku będzie działał cd-rom

- ad.2- ja wrzuciłem chyba kicka 2.1, bo część programów tego wymagała, ale nigdy nie dokupiłem ramu, więc na wiele mi się to nie przydało; jedynie kick 1.3 z A500, czyli bez części ROM-u dla CD, dzięki czemu wtedy CDTV była w 100% kompatybilna z A500

- ad.4- jakaś dziwna przejściówka, wygląda jak dla PC. Ja miałem przejściówkę mysz->mysz+2joye. Kupiłem w Elboxie. Identyko jak ta:


https://images.app.goo.gl/RQ2sNDqVA9M7eHzP9


- ad.5- nie wiem, czym jest adapter RYŚ. Jeżeli chodzi o jakieś długopisy/rysiki, to w Magazynie Amiga był kiedyś schemat jak zrobić długopis świetlny, dla systemu powyżej 2.04 chyba.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 10:31:34 przez łysy0800
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem